Dołącz do nas

Flesz

ZUS wstrzymuje dofinansowanie projektów poprawiających BHP


Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował w komunikacie, że wstrzymał do odwołania przyjmowanie wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo w pracy.

Jak wynika z komunikatu ZUS (link), program cieszy się tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców, że złożone wnioski przekraczają pulę pieniędzy jaką dysponuje Zakład w 2017 roku.

Przypomnijmy, że w ramach programu dofinansowaniu podlegały projekty:
- doradcze,
- inwestycyjne,
- inwestycyjno-doradcze.

Mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające od 1 do 9 osób mogły liczyć na dofinansowanie do 90% budżetu projektu dotyczącego utrzymania zdolności pracowników do pracy przez cały okres aktywności zawodowej. Projekty inwestycyjno-doradcze mogły być dofinansowane kwotą nawet 140 tys. zł.
Małe przedsiębiorstwa zatrudniające od 10 do 49 pracowników mogły liczyć na dofinasowanie do 80% budżetu projektu doradczego (do 60 tys. zł), inwestycyjnego (do 15 tys. zł),  inwestycyjno-doradczego (do 210 tys. zł).
Średnie przedsiębiorstwa zatrudniające od 50 do 249 osób mogły w przypadku projektów inwestycyjno-doradczych liczyć na dofinansowanie kwotą do 340 tys. zł.
Duże przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 pracowników mogły liczyć na dofinansowanie projektu inwestycyjno-doradczego kwotą nawet 500 tys. zł.

W swoim komunikacie Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaznacza, że od początku realizacji Programu przyjął ponad 10 tys. wniosków, zawarł ponad 1,1 tys. umów i rozliczył ponad 900 projektów, które ograniczyły czynniki uciążliwe i szkodliwe na stanowiskach pracy ponad 19 tysięcy pracowników.

[ZUS]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


Kontynuuj
Reklama

dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

5,9 wypadków na 100 osób. Amazon zastąpi pracowników autonomicznymi robotami


Jak podaje branżowy raport „Primed for Pain” opracowany przez Strategic Organizing Center, wskaźnik poważnych obrażeń wśród pracowników Amazon (2020 r.) był o blisko 80 proc. wyższy niż wszystkich pozostałych pracodawców w branży magazynowej. Ponad 27 tys. zatrudnionych przez Amazon pracowników wymagało na skutek wypadku opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy lub nie było w stanie kontynuować pracy. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Zmiany w wymaganiach dla osób obsługujących maszyny i urządzenia techniczne


Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zasadach nabywania kwalifikacji i uzyskiwania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Dodatkowe dni urlopu dla inspektorów PIP


Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla inspektorów pracy przewiduje wniesiony przez Komisję do Spraw Petycji Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Zgodnie z nim, inspektorom pracy wykonującym czynności kontrolne przez co najmniej 10 lat przysługiwałby dodatkowy urlop w wymiarze 6 dni roboczych, a po 20 latach pracy – w wymiarze 12 dni. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?


Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na  pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu? Czy oznacza to dla nich wyczekiwany powrót do utraconej normalności? (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Wentylacja i jednorazowe ręczniki są kluczem do bezpieczeństwa w nowej normalności


Eksperci są zgodni, że budowa zaufania w obiektach będzie podstawą dla zachowania bezpieczeństwa personelu i klientów w sektorze gastronomii i hotelarstwa. (więcej…)


Kontynuuj

Popularne