Dołącz do nas

Flesz

W PIP obradowano nad dalszymi losami Ośrodka Szkolenia we Wrocławiu


Sprawy związane z funkcjonowaniem Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy im. prof. Jana Rosnera we Wrocławiu były tematem obrad drugiego w tym roku Kolegium Głównego Inspektora Pracy, które odbyło się 12 lutego w siedzibie GIP w Warszawie.

Wrocławski ośrodek po przekształcaniu go z zakładu budżetowego w placówkę sektora finansów publicznych od dwóch lat jest jednostką organizacyjną PIP.

Powstał na bazie wpisanego do rejestru zabytków hotelu, wzniesionego w 1929 r. Obiekt zaprojektowany przez wybitnego niemieckiego architekta Hansa Scharouna jest ikoną modernizmu w architekturze lat 20. ubiegłego stulecia. Nie został zniszczony podczas II wojny światowej, a od początku lat 50. jest w rękach polskiej inspekcji pracy.
Podczas kolegium omawiano m.in. propozycje rozwinięcia i poszerzenia działalności ośrodka o zadania w zakresie przedsięwzięć prewencyjnych i szkoleniowych, realizowanych dotąd przez Główny Inspektorat Pracy. Chodzi o wzmocnienie roli wrocławskiej placówki szkoleniowej w działalności programowej PIP oraz pełniejsze wykorzystanie jej bazy i potencjału. Dyskutowano także nad systemem rozwoju zawodowego pracowników PIP.
W obradach, którym przewodniczyła Iwona Hickiewicz, główny inspektor pracy, uczestniczyli jej zastępcy, dyrektorzy departamentów GIP i kierownictwo Ośrodka Szkolenia PIP na czele z jego dyrektorem Januszem Krasoniem.

Fot: PIP

[PIP]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


Kontynuuj
Reklama

dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

5,9 wypadków na 100 osób. Amazon zastąpi pracowników autonomicznymi robotami


Jak podaje branżowy raport „Primed for Pain” opracowany przez Strategic Organizing Center, wskaźnik poważnych obrażeń wśród pracowników Amazon (2020 r.) był o blisko 80 proc. wyższy niż wszystkich pozostałych pracodawców w branży magazynowej. Ponad 27 tys. zatrudnionych przez Amazon pracowników wymagało na skutek wypadku opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy lub nie było w stanie kontynuować pracy. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Zmiany w wymaganiach dla osób obsługujących maszyny i urządzenia techniczne


Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zasadach nabywania kwalifikacji i uzyskiwania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Dodatkowe dni urlopu dla inspektorów PIP


Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla inspektorów pracy przewiduje wniesiony przez Komisję do Spraw Petycji Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Zgodnie z nim, inspektorom pracy wykonującym czynności kontrolne przez co najmniej 10 lat przysługiwałby dodatkowy urlop w wymiarze 6 dni roboczych, a po 20 latach pracy – w wymiarze 12 dni. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?


Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na  pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu? Czy oznacza to dla nich wyczekiwany powrót do utraconej normalności? (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Wentylacja i jednorazowe ręczniki są kluczem do bezpieczeństwa w nowej normalności


Eksperci są zgodni, że budowa zaufania w obiektach będzie podstawą dla zachowania bezpieczeństwa personelu i klientów w sektorze gastronomii i hotelarstwa. (więcej…)


Kontynuuj

Popularne