Dołącz do nas

dobre praktyki

System zabezpieczeń Lockout/Tagout


Proces wdrożenia sytemu Lock - out /Tag-out zapoczątkowano w Browarze w Elblągu pod koniec 2010 roku.

W pierwszej fazie pilotażem został objęty obszar maszyn rozlewniczych i maszynowni chłodniczej. Był to swego rodzaju poligon doświadczalny na którym zdobywaliśmy wiedzę i doświadczenie procentującą do dnia dzisiejszego. To wtedy nauczyliśmy się, że LO/TO to nie kłódki i zabezpieczenia, ale metoda i sposób myślenia pozwalający bezpiecznie pracować na maszynach.

foto1 foto2 foto3
Właściwe przygotowanie i poprowadzenie procesu wdrożenia w pierwszej fazie ma kluczowe znaczenie dla jego funkcjonowania w przyszłości. Ważne jest, żeby nie bać się szukania najlepszych rozwiązań gwarantujących, że system będzie funkcjonował. Ze swojego doświadczenia wiemy, że czasem trzeba się wycofać z niektórych rozwiązań i rozpocząć wszystko od nowa.

Właściwie funkcjonujący system LO/TO to system „żywy”, który ciągle się doskonali i rozwija dzięki zaangażowaniu operatorów rozumiejących potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swoim współpracownikom.

foto4 foto5 foto6

Prezentowana Dobra Praktyka została wdrożona w firmie Grupa Żywiec.

Została wyróżniona i zaprezentowana przez portal "Kultura Bezpieczeństwa" na targach Sawo 2014 w ramach "Strefy Kultury Bezpieczenstwa".
grupa-zywiec

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Safety Champions: BASF


Osoby odwiedzające zakłady BASF w Środzie Śląskiej wita wysoki na 30 i szeroki na 60 metrów budynek, dominujący nad otoczeniem. Nie mieszczą się w nim jednak biura, lecz w pełni zautomatyzowany magazyn surowców służących do produkcji wytwarzanych tu katalizatorów samochodowych.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Liderzy bezpieczeństwa – GKN Driveline


GKN Driveline w Oleśnicy jest oddziałem międzynarodowego koncernu dostarczającego technologie i części systemów napędowych do branży automotive. Zakład zatrudnia obecnie 532 pracowników w systemie 3-zmianowym, jednak trwająca rozbudowa zakładu zwiększy ilość zatrudnionych do 1050.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – m/d/r/k Trusted Adviser Group


Każda organizacja gromadzi wiedzę, ale rozwija się tylko taka organizacja, która zdobytą wiedzą się dzieli. Wiedza to taki specyficzny zasób, który pomnaża się w wyniku dzielenia. W sektorze chemicznym działamy od wielu lat i w ramach specjalizacji tworzymy bazy danych miedzy innymi o zdarzeniach i wypadkach.
- wywiad z Markiem Różyckim, prezesem zarządu m/d/r/k Trusted Adviser Group Sp z o.o.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – Jacek Bocheński


Nowo wdrożone rozwiązanie rzeczywiście nie wymaga od obsługujących go pracowników dużej siły. Zastosowane w systemie węże połączone są z urządzeniami samozwijającymi się, a końcówki węży są łatwe do założenia i zablokowania, zatem ich obsługa jest znacząco lżejsza. Dzięki temu nowe rozwiązania zlikwidowały duży wysiłek fizyczny i stres u pracowników.
- wywiad z Jackiem Bocheńskim, głównym inżynierem w wydziale techniki „Kolei Mazowieckich – KM” Sp. z o.o.”

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Sztuka wizualna i bezpieczeństwo w miejscu pracy


Firma Faraone, jako organizator konkursu plastycznego ze Stowarzyszeniem „Lejo” we Włoszech, połączył sztukę, przemysł i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

(więcej…)


Kontynuuj

Popularne