Ponieważ coraz więcej firm ogłasza plany wprowadzenia na stałe elastycznej i hybrydowej pracy, te problemy nie znikną wraz z pandemią.
Technologia wspomagająca samotnych pracowników, dobrze zintegrowana z systemami i procesami w organizacji, może zapewnić firmom inteligentniejszy i bardziej opłacalny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa oraz stałą komunikację z pracownikami z grup ryzyka.
W raporcie opracowanym przez Peoplesafe autorzy zastanawiają się, w jaki sposób firmy dostosowały się do nowej rzeczywistości oraz przedstawia, w jaki sposób planują kontynuować transformację technologiczną.
- Przewidujemy, że technologia w coraz większym stopniu będzie stawała się częścią podstawowego zestawu narzędzi pracownika, co oznacza rozbudowanie definicji Środków Ochrony Indywidualnej (ang. PPE) na Środki i Technologie Ochrony Indywidualnej (PPET - Personal Protective Equipment and Technology). Pozwoli to na zapobieganie zagrożeniom w miejscu pracy, zarządzanie nimi oraz reagowanie na pojawiające się sytuacje awaryjne – podkreśla Naz Dossa, prezes Peoplesafe.
W badaniach wzięło udział ponad 120 specjalistów ds. BHP z sektora prywatnego i publicznego, dostarczając informacje o wyzwaniach, przed którymi stoją firmy ora jak na nie odpowiadają. Dodatkowe spotkanie w gronie 11 doświadczonych specjalistów ds. BHP dało okazję do bardziej pogłębionych dyskusji i prezentacji przykładów tego, w jaki sposób technologia pomaga firmom dostosować się do wyzwań, które pojawiły się na skutek pandemii.
Ponad trzy czwarte firm zaraportowało wzrost wymagań odnośnie do bezpieczeństwa pracowników, a jedna czwarta również wzrost liczby samotnych pracowników na miejscu lub w terenie (nie licząc osób pracujących w ramach home office).
Wyniki raportu sugerują znaczącą zmianę w kierunku wykorzystania technologii i inteligentniejszych rozwiązań w celu ochrony samotnych pracowników. Niektóre firmy już klasyfikują "technologiczne" wyposażenie samotnych pracowników jako ŚOI, a zdecydowana większość planuje zwiększyć wykorzystanie technologii w ciągu najbliższych kilku lat.
Autorzy raportu uważają, że do minimalizowania ryzyk na jakie są narażeni pracownicy oraz wdrożenia nowych rozwiązań w miejscu pracy konieczne będzie znalezienie odpowiedniej równowagi między technologią a sprzętem. To będzie kluczowe dla skutecznego zarządzania rosnącą liczbą samotnych pracowników i stworzenia odpowiedniej mieszanki środków ochrony osobistej i technologii.
Raport w j. angielskim jest dostępny pod tym linkiem.
DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!
Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !
Ponad 1 miliard dol. tygodniowo amerykańskich pracodawców kosztują wypadki
Zagrożenia związane z pyłami palnymi
Systemy do przechwytywania ruchu w analizach ergonomicznych
Zapobieganie zaburzeniom układu mięśniowo-szkieletowego u zróżnicowanej siły roboczej
Wartość bezpieczeństwa i higieny pracy oraz koszty społeczne urazów i chorób związanych z pracą
Pracownicy skarżą się na warunki pracy podczas upałów