Dołącz do nas

Flesz

Sprawdź, czy pracujesz we wspaniałym miejscu pracy


Czy istnieje możliwość, że firma spełnia wszelkie kryteria wspaniałego miejsca pracy… ale o tym nie wie? Dla tych, którzy chcieliby to sprawdzić, Great Place to Work® przygotował na swojej stronie internetowej szybki quiz. Wystarczy 60 sekund, żeby odpowiedzieć na 15 kluczowych pytań.

Kto w zasadzie jest uprawniony, aby dekretować, że jedna organizacja tworzy fantastyczne środowisko pracy, a inna musi jeszcze poprawić to i owo? Oczywiście, instytucje specjalizujące się w audycie praktyk HR i kultur organizacyjnych „podglądają” najlepsze - bo skuteczne, standardy działania lokalnych i globalnych liderów, analizują je i odważnie patrzą w przyszłość. Służą profesjonalnym doradztwem i są dla firm pomocą w ich dążeniu do doskonałości. Jednak tym, co odróżnia Great Place to Work® od innych jest przekonanie, że ostateczny głos należy do pracowników. Oni decydują, czy firma jest wspaniałym miejscem pracy. To dlatego w metodologii przyjętej przez Great Place to Work® aż 2/3 całkowitej oceny firmy stanowią wyniki ankiety pracowniczej. Nie pomogą nawet najlepsze programy HR, jeśli  pracownicy nie wierzą w dobre intencje kierownictwa.

Rozwiązanie quizu nie zajmie wiele czasu, a może okazać się zaskoczeniem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby o jego rozwiązanie pokusił się także dział HR, a nawet sam Prezes.
Warto sprawdzić: www.greatplacetowork.pl/quiz

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

5,9 wypadków na 100 osób. Amazon zastąpi pracowników autonomicznymi robotami


Jak podaje branżowy raport „Primed for Pain” opracowany przez Strategic Organizing Center, wskaźnik poważnych obrażeń wśród pracowników Amazon (2020 r.) był o blisko 80 proc. wyższy niż wszystkich pozostałych pracodawców w branży magazynowej. Ponad 27 tys. zatrudnionych przez Amazon pracowników wymagało na skutek wypadku opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy lub nie było w stanie kontynuować pracy. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Zmiany w wymaganiach dla osób obsługujących maszyny i urządzenia techniczne


Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zasadach nabywania kwalifikacji i uzyskiwania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Dodatkowe dni urlopu dla inspektorów PIP


Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla inspektorów pracy przewiduje wniesiony przez Komisję do Spraw Petycji Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Zgodnie z nim, inspektorom pracy wykonującym czynności kontrolne przez co najmniej 10 lat przysługiwałby dodatkowy urlop w wymiarze 6 dni roboczych, a po 20 latach pracy – w wymiarze 12 dni. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?


Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na  pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu? Czy oznacza to dla nich wyczekiwany powrót do utraconej normalności? (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Wentylacja i jednorazowe ręczniki są kluczem do bezpieczeństwa w nowej normalności


Eksperci są zgodni, że budowa zaufania w obiektach będzie podstawą dla zachowania bezpieczeństwa personelu i klientów w sektorze gastronomii i hotelarstwa. (więcej…)


Kontynuuj

Popularne