Dołącz do nas

Flesz

Skanska z nagrodą PIP


Firma Skanska została wyróżniona nagrodą Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) w konkursie „Buduj Bezpiecznie 2015” za realizację osiedla Mickiewicza przy ul. Rudzkiej w Warszawie. To pierwsze osiedle w Polsce budowane zgodne z wytycznymi międzynarodowej certyfikacji BREEAM, potwierdzającej zastosowanie zielonych i dobrych jakościowo rozwiązań.

Skanska po raz kolejny otrzymała nagrodę PIP za wysokie standardy BHP na budowie.

Pod koniec 2015 r. firma Skanska S.A. – generalny wykonawca osiedla Mickiewicza – jako jedyna spółka mieszkaniowa została laureatem III nagrody w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy „Buduj Bezpiecznie”. Celem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk na placach budowy w kraju i tych wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas realizacji inwestycji.

„To pierwsza nagroda w tym konkursie dla osiedla Mickiewicza, ale już kolejna dla Skanska, która buduje wszystkie obiekty zgodnie z wysokimi standardami BHP”, mówi Wojciech Piecuch, kierownik budowy Skanska S.A. „Już na etapie przygotowania projektu architektonicznego ustalamy formy zabezpieczeń i sposoby bezpiecznego prowadzenia prac, które to rozwiązania konsekwentnie wdrażamy podczas realizacji inwestycji. Stawiamy na szkolenia pracowników i kształtowanie odpowiednich postaw związanych z BHP. Mamy wysokie wymagania wobec samych siebie i wszystkich osób zaangażowanych w budowę ”, dodaje Wojciech Piecuch.

POD OKIEM KONSULTANTA

Nad całym procesem inwestycyjnym czuwa niezależny konsultant ds. BREEAM, który na bieżąco weryfikuje i rekomenduje rozwiązania, a także odpowiada za kontrolę jakości wykonania po upływie 3, 6 i 12 miesięcy od oddania budynku do użytkowania. Dodatkowo certyfikacja BREEAM wymaga, aby materiały na budowie były składowane w ściśle określony sposób, tak aby nie narażać ich na zamienne warunki pogodowe i uchronić środowisko naturalne przed ewentualnymi zanieczyszczeniami. Na budowie prowadzony jest też specjalny plan zarządzania odpadami, zakładający recykling odpadów budowlanych na poziomie minimum 75%.

Na placu budowy osiedla, a także innych inwestycji, firmę Skanska obowiązują nie tylko kryteria wynikające z certyfikacji, lecz także wewnętrzne standardy BHP (składają się one z kilkudziesięciu norm dotyczących m.in. ubioru, składowania materiałów, używania maszyn itd.) oraz procedury wynikające z Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – przedsięwzięcia, którego inicjatorem była Skanska. Normy bezpieczeństwa dotyczą osób przebywających na placach budowy. Wszyscy przechodzą odpowiednie szkolenia, a zasady BHP są restrykcyjnie przestrzegane. Ponadto miejsce budowy jest odpowiednio oznakowane, tak aby zapewnić bezpieczeństwo osobom postronnym. Skanska edukuje również najmłodszych – od siedmiu lat prowadzi ogólnopolską akcję „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Wcześniej Skanska otrzymała wyróżnienie Państwowej Inspekcji Pracy „Buduj Bezpiecznie 2013” za budowę osiedla Park Ostrobramska w stolicy.

Firma Skanska zostanie opisania w ramach cyklu „Liderzy Bezpieczeństwa” w numerze 2/2016 „Pracy i Zdrowia”, będzie również gościem konferencji „Skuteczne przywództwo w bezpieczeństwie”, która odbędzie się w dniach 26–27 kwietnia w trakcie targów Sawo (wstęp bezpłatny).

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

5,9 wypadków na 100 osób. Amazon zastąpi pracowników autonomicznymi robotami


Jak podaje branżowy raport „Primed for Pain” opracowany przez Strategic Organizing Center, wskaźnik poważnych obrażeń wśród pracowników Amazon (2020 r.) był o blisko 80 proc. wyższy niż wszystkich pozostałych pracodawców w branży magazynowej. Ponad 27 tys. zatrudnionych przez Amazon pracowników wymagało na skutek wypadku opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy lub nie było w stanie kontynuować pracy. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Zmiany w wymaganiach dla osób obsługujących maszyny i urządzenia techniczne


Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zasadach nabywania kwalifikacji i uzyskiwania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Dodatkowe dni urlopu dla inspektorów PIP


Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla inspektorów pracy przewiduje wniesiony przez Komisję do Spraw Petycji Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Zgodnie z nim, inspektorom pracy wykonującym czynności kontrolne przez co najmniej 10 lat przysługiwałby dodatkowy urlop w wymiarze 6 dni roboczych, a po 20 latach pracy – w wymiarze 12 dni. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?


Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na  pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu? Czy oznacza to dla nich wyczekiwany powrót do utraconej normalności? (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Wentylacja i jednorazowe ręczniki są kluczem do bezpieczeństwa w nowej normalności


Eksperci są zgodni, że budowa zaufania w obiektach będzie podstawą dla zachowania bezpieczeństwa personelu i klientów w sektorze gastronomii i hotelarstwa. (więcej…)


Kontynuuj

Popularne