Dołącz do nas

Flesz

Sitech skupia Praktyków BHP


W firmie SITECH w Polkowicach odbyło się spotkanie grupy Praktyków BHP. Inicjatorem spotkania były firmy SITECH Sp. z o.o., SANDEN Manufacturing Polska Sp. z o.o., KGHM Polska Miedź S.A., EcoMS Consulting Sp. z o.o.

Przewodnim tematem spotkania było zagadnienie „Wdrażanie zmian w zarządzaniu bezpieczeństwem i higieną pracy”. Celem spotkania była wymiana dobrych praktyk oraz doświadczeń z zakresu BHP, a także zawiązanie stałej grupy mogącej wymieniać swoje doświadczenia pomiędzy sobą. Dzięki spotkaniu udało się nawiązać wiele ciekawych kontaktów, oraz wymienić ciekawymi spostrzeżeniami dotyczącymi różnych aspektów codziennego funkcjonowania BHP w firmie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: SITECH Sp. z o.o., SANDEN Manufacturing Polska Sp. z o.o., KGHM Polska Miedź S.A., EcoMS Consulting Sp. z o.o., 3M Wrocław Sp. z o.o., PGE GiEK S.A., Dell Products (Poland) Sp. z o.o., Bridgestone Diversified Products Poland Sp. z o.o., Grupa Żywiec S.A., MAN Trucks Sp. z o.o., Imperial Tobacco Polska S.A., BGH Polska Sp. z o.o., Magneti Marelli Poland Sp. z o.o., FSB Piekarnia Strzegom Sp. z o.o., Vibracoustic Polska Sp. z o.o., Compal Electronics Europe Sp. z o.o., TRW Steering Technologies Polst Sp. z o.o., Mahle Polska Sp. z o.o., GKN Driveline Sp. z o.o., Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu.

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


Kontynuuj
Reklama

dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

5,9 wypadków na 100 osób. Amazon zastąpi pracowników autonomicznymi robotami


Jak podaje branżowy raport „Primed for Pain” opracowany przez Strategic Organizing Center, wskaźnik poważnych obrażeń wśród pracowników Amazon (2020 r.) był o blisko 80 proc. wyższy niż wszystkich pozostałych pracodawców w branży magazynowej. Ponad 27 tys. zatrudnionych przez Amazon pracowników wymagało na skutek wypadku opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy lub nie było w stanie kontynuować pracy. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Zmiany w wymaganiach dla osób obsługujących maszyny i urządzenia techniczne


Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zasadach nabywania kwalifikacji i uzyskiwania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Dodatkowe dni urlopu dla inspektorów PIP


Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla inspektorów pracy przewiduje wniesiony przez Komisję do Spraw Petycji Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Zgodnie z nim, inspektorom pracy wykonującym czynności kontrolne przez co najmniej 10 lat przysługiwałby dodatkowy urlop w wymiarze 6 dni roboczych, a po 20 latach pracy – w wymiarze 12 dni. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?


Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na  pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu? Czy oznacza to dla nich wyczekiwany powrót do utraconej normalności? (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Wentylacja i jednorazowe ręczniki są kluczem do bezpieczeństwa w nowej normalności


Eksperci są zgodni, że budowa zaufania w obiektach będzie podstawą dla zachowania bezpieczeństwa personelu i klientów w sektorze gastronomii i hotelarstwa. (więcej…)


Kontynuuj

Popularne