Dołącz do nas

dobre praktyki

Program „Zgłoś zagrożenie bezpieczeństwa”


Realizowany w Spółce Program „Zgłoś zagrożenie bezpieczeństwa” angażuje wszystkich pracowników w stałe monitorowanie bezpieczeństwa pracy.

Wśród jego głównych celów są m.in.:
- systematyczne podnoszenie świadomości i wrażliwości pracowników w zakresie bezpieczeństwa pracy,
- dbałość o bezpieczeństwo swoje jak i współpracowników,
- ułatwienie komunikacji poprzez systematyczną wymianę informacji,
- uaktywnienie i zaangażowanie najwyższego nadzoru
w zakresie odpowiedzialności za BHP.
foto3 foto4
Program zawiera istotne zasady tworzące spójny i kompleksowy system umożliwiający zgłaszanie zidentyfikowanych zagrożeń bezpieczeństwa oraz właściwą reakcję na takie problemy. Pracownikom pozwala na monitorowanie całego procesu, od pierwszego sygnału do podjęcia działań zabezpieczających. System obsługujący program wraz z formularzem zgłoszeniowym umieszczono w wewnętrznej sieci Portalu BHP w intranecie.
Ideą realizowanego projektu jest zapobieganie występowaniu jakichkolwiek awarii poprzez nieustanne doskonalenie już wdrożonych rozwiązań, a także sprawne wprowadzanie nowych propozycji realnie podnoszących poziom bezpieczeństwa pracy.
W okresie półtora roku zgłoszono około 3,5 tys. informacji i propozycji dotyczących bezpieczeństwa pracy, spośród których 80% udało się wdrożyć w krótkim terminie. Pozostałe, ze względu na swoją złożoność, wymagały dłuższej procedury realizacji. Autorzy najciekawszych pomysłów skierowanych do realizacji otrzymują nagrody.

foto1 foto2

Prezentowana Dobra Praktyka została wdrożona w firmie Orlen.

Została wyróżniona i zaprezentowana przez portal "Kultura Bezpieczeństwa" na targach Sawo 2014 w ramach "Strefy Kultury Bezpieczeństwa".

orlen

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Safety Champions: BASF


Osoby odwiedzające zakłady BASF w Środzie Śląskiej wita wysoki na 30 i szeroki na 60 metrów budynek, dominujący nad otoczeniem. Nie mieszczą się w nim jednak biura, lecz w pełni zautomatyzowany magazyn surowców służących do produkcji wytwarzanych tu katalizatorów samochodowych.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Liderzy bezpieczeństwa – GKN Driveline


GKN Driveline w Oleśnicy jest oddziałem międzynarodowego koncernu dostarczającego technologie i części systemów napędowych do branży automotive. Zakład zatrudnia obecnie 532 pracowników w systemie 3-zmianowym, jednak trwająca rozbudowa zakładu zwiększy ilość zatrudnionych do 1050.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – m/d/r/k Trusted Adviser Group


Każda organizacja gromadzi wiedzę, ale rozwija się tylko taka organizacja, która zdobytą wiedzą się dzieli. Wiedza to taki specyficzny zasób, który pomnaża się w wyniku dzielenia. W sektorze chemicznym działamy od wielu lat i w ramach specjalizacji tworzymy bazy danych miedzy innymi o zdarzeniach i wypadkach.
- wywiad z Markiem Różyckim, prezesem zarządu m/d/r/k Trusted Adviser Group Sp z o.o.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – Jacek Bocheński


Nowo wdrożone rozwiązanie rzeczywiście nie wymaga od obsługujących go pracowników dużej siły. Zastosowane w systemie węże połączone są z urządzeniami samozwijającymi się, a końcówki węży są łatwe do założenia i zablokowania, zatem ich obsługa jest znacząco lżejsza. Dzięki temu nowe rozwiązania zlikwidowały duży wysiłek fizyczny i stres u pracowników.
- wywiad z Jackiem Bocheńskim, głównym inżynierem w wydziale techniki „Kolei Mazowieckich – KM” Sp. z o.o.”

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Sztuka wizualna i bezpieczeństwo w miejscu pracy


Firma Faraone, jako organizator konkursu plastycznego ze Stowarzyszeniem „Lejo” we Włoszech, połączył sztukę, przemysł i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

(więcej…)


Kontynuuj

Popularne