Dołącz do nas

dobre praktyki

Program profilaktyczno-edukacyjny „Ogniomistrz Żarek uczy i bawi”


Działania straży pożarnej (KM PSP w Gorzowie) z zakładem Solvay Engineering Plastics Poland sp. z o.o. w Gorzowie w obszarze profilaktyki i edukacji pożarowej prowadzone początkowo dla dzieci pracowników firmy Solvay zaowocowały powstaniem ustrukturyzowanego Programu Profilaktyczno-Edukacyjnego „Ogniomistrz Żarek uczy i bawi”, którego twarzą jest sympatyczny pies o imieniu Żarek.

Działania edukacyjne prowadzone sa w ramach podpisanego miedzy stronami Porozumienia.
foto2 foto3 foto4
Program adresowany jest do dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
• Program ma za zadanie informowanie temat ogólnych zagrożeń pożarowych i jednoczesne uczenie dzieci właściwych zachowań;
• Materiały przygotowywane są wspólnie przez pracowników Komendy Miejskiej i firmy Solvay (łamigłówki,
rebusy, krzyżówki, zadania do wykonania, quizy);
• Solvay sponsoruje wydruk materiałów, przy użyciu których funkcjonariusze straży pożarnej prowadzą zajęcia z dziećmi w szkołach, przedszkolach i na festynach rodzinnych, pozostawiając też po sobie i zajęciach miłe pamiątki;
• Działania są prowadzone cyklicznie, dotąd skorzystało z nich ponad 3000 dzieci z powiatu gorzowskiego;
• Program jest aktywnie promowany i popularyzowany przez Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego na terenie województwa i kraju. Honorowy patronat objął nad nim rektor Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie wyrażając swoje głębokie poparcie dla prowadzonych działań,
• Wszystkie przygody Ogniomistrza Żarka znajdują się w wersji elektronicznej na stronie Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie www.strazgorzow.pl
• Przygody sympatycznego Żarka są nadal tworzone.

foto5 foto6 foto8
Oprócz pracowników obu firm współpracują przy tworzeniu jego kolejnych przygód także dzieci...

porady kuchnia

Prezentowana Dobra Praktyka została wdrożona przez KM PSP Gorzów Wlkp.

Została wyróżniona i zaprezentowana przez portal "Kultura Bezpieczeństwa" na targach Sawo 2014 w ramach "Strefy Kultury Bezpieczeństwa".
km-psp

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Safety Champions: BASF


Osoby odwiedzające zakłady BASF w Środzie Śląskiej wita wysoki na 30 i szeroki na 60 metrów budynek, dominujący nad otoczeniem. Nie mieszczą się w nim jednak biura, lecz w pełni zautomatyzowany magazyn surowców służących do produkcji wytwarzanych tu katalizatorów samochodowych.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Liderzy bezpieczeństwa – GKN Driveline


GKN Driveline w Oleśnicy jest oddziałem międzynarodowego koncernu dostarczającego technologie i części systemów napędowych do branży automotive. Zakład zatrudnia obecnie 532 pracowników w systemie 3-zmianowym, jednak trwająca rozbudowa zakładu zwiększy ilość zatrudnionych do 1050.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – m/d/r/k Trusted Adviser Group


Każda organizacja gromadzi wiedzę, ale rozwija się tylko taka organizacja, która zdobytą wiedzą się dzieli. Wiedza to taki specyficzny zasób, który pomnaża się w wyniku dzielenia. W sektorze chemicznym działamy od wielu lat i w ramach specjalizacji tworzymy bazy danych miedzy innymi o zdarzeniach i wypadkach.
- wywiad z Markiem Różyckim, prezesem zarządu m/d/r/k Trusted Adviser Group Sp z o.o.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – Jacek Bocheński


Nowo wdrożone rozwiązanie rzeczywiście nie wymaga od obsługujących go pracowników dużej siły. Zastosowane w systemie węże połączone są z urządzeniami samozwijającymi się, a końcówki węży są łatwe do założenia i zablokowania, zatem ich obsługa jest znacząco lżejsza. Dzięki temu nowe rozwiązania zlikwidowały duży wysiłek fizyczny i stres u pracowników.
- wywiad z Jackiem Bocheńskim, głównym inżynierem w wydziale techniki „Kolei Mazowieckich – KM” Sp. z o.o.”

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Sztuka wizualna i bezpieczeństwo w miejscu pracy


Firma Faraone, jako organizator konkursu plastycznego ze Stowarzyszeniem „Lejo” we Włoszech, połączył sztukę, przemysł i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

(więcej…)


Kontynuuj

Popularne