Dołącz do nas

Flesz

Pracownik zginął na skutek eksplozji, do której doszło podczas pompowania opony wózka widłowego


Dochodzenie kanadyjskiej CNESST wykazało, że w podczas pompowania opona eksplodowała, doszło do rozdzielenia elementów felgi i jeden z nich uderzył pracownika w czoło. Ciężko ranny został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł kilka dni później.

Mario Lequin, pracownik firmy zajmującej się naprawami samochodów i oponami Pneu Estrimont inc. zginął w wypadku z eksplodującą oponą podczas pracy w Pneu Deauville w Sherbrooke, QC.
Lequin, zwykle zatrudniony przez Pneu Etrimont, pracował w Pneu Deauville, aby zastąpić innego pracownika.

Jedno z zadań Lequina polegało na założeniu opony wózka widłowego. Aby to zrobić, najpierw musiał spuścić powietrze z opony, otwierając zawór. Następnie musiał odkręcić sześć śrub łączących obie strony felgi i ponownie zmontować oponę. Po wykonaniu tych zadań Lequin zaczął ponownie pompować oponę, korzystając ze sprężonego powietrza.

The Commission des normes, de l'équité, de la santé et de la sécurité du travail (CNESST), organizacja nadzorująca bezpieczeństwo w stanie Quebec (Kanada), ustaliła dwie przyczyny wypadku: • błędy w montażu obręczy, które spowodowały wybuch, oraz • brak odpowiedniego przeszkolenia lub nadzoru, co przyczyniło się do zastosowania przez pracownika niebezpiecznej metody pracy.

Po wypadku CNESST zabroniła montażu i demontażu opon przeznaczonych do pojazdów o masie powyżej 4500 kg do czasu ustalenia przez pracodawcę nowej metody pracy eliminującej podobne zagrożenia oraz nakazała przeszkolenie pracowników w tym zakresie. Pracodawca zrezygnował z pracy na pojazdach tego kalibru.

[KB]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

5,9 wypadków na 100 osób. Amazon zastąpi pracowników autonomicznymi robotami


Jak podaje branżowy raport „Primed for Pain” opracowany przez Strategic Organizing Center, wskaźnik poważnych obrażeń wśród pracowników Amazon (2020 r.) był o blisko 80 proc. wyższy niż wszystkich pozostałych pracodawców w branży magazynowej. Ponad 27 tys. zatrudnionych przez Amazon pracowników wymagało na skutek wypadku opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy lub nie było w stanie kontynuować pracy. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Zmiany w wymaganiach dla osób obsługujących maszyny i urządzenia techniczne


Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zasadach nabywania kwalifikacji i uzyskiwania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Dodatkowe dni urlopu dla inspektorów PIP


Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla inspektorów pracy przewiduje wniesiony przez Komisję do Spraw Petycji Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Zgodnie z nim, inspektorom pracy wykonującym czynności kontrolne przez co najmniej 10 lat przysługiwałby dodatkowy urlop w wymiarze 6 dni roboczych, a po 20 latach pracy – w wymiarze 12 dni. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?


Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na  pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu? Czy oznacza to dla nich wyczekiwany powrót do utraconej normalności? (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Wentylacja i jednorazowe ręczniki są kluczem do bezpieczeństwa w nowej normalności


Eksperci są zgodni, że budowa zaufania w obiektach będzie podstawą dla zachowania bezpieczeństwa personelu i klientów w sektorze gastronomii i hotelarstwa. (więcej…)


Kontynuuj

Popularne