Dołącz do nas

Ergonomia i zdrowie

Pomyśl o nas. Twoje plecy


W Niemczech trwa kampania "Denk an mich. Dein Rücken" (Pomyśl o mnie. Twoje plecy). Celem jest zmniejszenie obciążeń pleców związanych z pracą, szkołą i czasem wolnym. Skierowana jest głównie do pracodawców, ponieważ to oni mają wpływ na kształtowanie warunków pracy.

Choroby pleców są częstą dolegliwością wśród pracowników na różnych stanowiskach oraz w szkołach wśród uczniów. Transport ciężarów, wymuszona lub nieprawidłowa postawa ciała, spędzanie wielu godzin przy biurku wpływają niekorzystnie na układ mięśniowo-szkieletowy. Kampania ma przekazywać niezbędną wiedzę dot. ergonomicznej pracy i obciążeń. Adresowana jest głównie do pracodawców, ponieważ to oni mają wpływ na kształtowanie warunków pracy, dokonują ocen ryzyka, które powinny również zawierać informacje dot. negatywnego wpływu pracy na narządy ruchu i środki profilaktyczne.

Na stronie internetowej kampanii można znaleźć wiele materiałów informacyjnych, umożliwiających przeprowadzenie szkoleń, opisy dobrych praktyk, quizy i testy, informacje dla pracodawców, lekarzy, nauczycieli, osób opiekujących się chorymi.

Kampania jest dostępna pod tym linkiem (tylko w j. niemieckim).

[KB]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


Kontynuuj
Reklama

Bezpieczeństwo

5,9 wypadków na 100 osób. Amazon zastąpi pracowników autonomicznymi robotami


Jak podaje branżowy raport „Primed for Pain” opracowany przez Strategic Organizing Center, wskaźnik poważnych obrażeń wśród pracowników Amazon (2020 r.) był o blisko 80 proc. wyższy niż wszystkich pozostałych pracodawców w branży magazynowej. Ponad 27 tys. zatrudnionych przez Amazon pracowników wymagało na skutek wypadku opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy lub nie było w stanie kontynuować pracy. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?


Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na  pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu? Czy oznacza to dla nich wyczekiwany powrót do utraconej normalności? (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Wentylacja i jednorazowe ręczniki są kluczem do bezpieczeństwa w nowej normalności


Eksperci są zgodni, że budowa zaufania w obiektach będzie podstawą dla zachowania bezpieczeństwa personelu i klientów w sektorze gastronomii i hotelarstwa. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Bezpłatne narzędzie do oceny dobrostanu pracownika


Amerykański National Institute for Occupational Safety and Health (NIOSH) udostępnił bezpłatnie kwestionariusz oceny dobrostanu pracowników (WellBQ), który zapewnia zintegrowaną ocenę dobrostanu pracowników w wielu obszarach, m.in. życia zawodowego, pozazawodowego oraz stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Związek między dobrostanem a produktywnością


Pomiędzy dobrym samopoczuciem a wydajnością istnieje wzajemna relacja. Jeśli popracujemy nad poziomem produktywności organizacji, to robiąc to we właściwy sposób, często podniesiemy poziom dobrego samopoczucia. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Ile pić, co pić, kiedy pić?


Co dziesiąty Polak w ogóle nie pije wody, a ponad 80 proc. z nas spożywa jej za mało w ciągu dnia – wynika z badań PBS dla Stowarzyszenia „Woda w Domu i w Biurze". Nie pijemy wody regularnie, lecz sięgamy po nią dopiero wtedy, gdy odczuwamy pragnienie. Większość z nas pije tylko 3-4 szklanki, czyli około litra wody dziennie, co stanowi zaledwie połowę zalecanej przez ekspertów normy. Jedynie 6 proc. respondentów spożywa odpowiednią jej ilość w ciągu dnia.

(więcej…)


Kontynuuj

Popularne