Dołącz do nas

Flesz

O BHP dyskutowano na Europejskim Kongresie Gospodarczym


Podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywał się w Katowicach, jeden z paneli był poświęcony bezpieczeństwu i zdrowiu w pracy. Do udziału w dyskusji zaproszono przedsatwicieli instytucji państwowych, nauki, pracodawców oraz producenta sprzetu ochronnego.

W dyskusji uczestniczyli • dr hab. Monika Gładoch – doradca Prezydenta organizacji Pracodawcy RP oraz zastępca przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, • Rafał Hrynyk – przewodniczący Zespołu Promocji Bezpieczeństwa i Zdrowia Pracy organizacji Pracodawcy RP, • Lesław Mandrak, kierownik w Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach, • Dariusz Mińkowski, zastępca głónego inspektora pracy, • Monika Roznerska reprezentująca Human Recources Director w ArcelorMittal Poland S.A, • prof. dr hab. Konrad Rydzyński – dyrektor Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi, • Wojciech Smoliński – dyrektor handlowy Działu Produktów Bezpieczeństwa Pracy w 3M Poland, • dr n. med. Ryszard Szozda – przewodniczący Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy.

W agendzie panelu znalazły się zagadnienia, które w chwili obecnej są jednymi z najbardziej nurtujących:
- Polityka bezpieczeństwa pracy w polskich firmach
- Dobre miejsce pracy. Ergonomia, zdrowie, samopoczucie, relacje
- Medycyna pracy w Polsce a w innych krajach europejskich
- Pożądane zmiany w systemie. Reforma prawa pracy. Znaczenie profilaktyki
- Absencja, czyli koszty. Choroby zawodowe i roszczenia odszkodowawcze
- Działania prozdrowotne w firmie
- Dobre praktyki z zakresu bezpieczeństwa pracy. Rola nadzoru

Organizowany przez Grupę PTWP od 2009 roku Europejski Kongres Gospodarczy to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski i z zagranicy. Ideą Kongresu jest integracja europejskich przedsiębiorców, budowanie wśród nich świadomości wartości wspólnoty oraz nakreślenie kierunku działań Europy. Tematyka EEC obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


Kontynuuj
Reklama

dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

5,9 wypadków na 100 osób. Amazon zastąpi pracowników autonomicznymi robotami


Jak podaje branżowy raport „Primed for Pain” opracowany przez Strategic Organizing Center, wskaźnik poważnych obrażeń wśród pracowników Amazon (2020 r.) był o blisko 80 proc. wyższy niż wszystkich pozostałych pracodawców w branży magazynowej. Ponad 27 tys. zatrudnionych przez Amazon pracowników wymagało na skutek wypadku opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy lub nie było w stanie kontynuować pracy. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Zmiany w wymaganiach dla osób obsługujących maszyny i urządzenia techniczne


Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zasadach nabywania kwalifikacji i uzyskiwania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Dodatkowe dni urlopu dla inspektorów PIP


Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla inspektorów pracy przewiduje wniesiony przez Komisję do Spraw Petycji Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Zgodnie z nim, inspektorom pracy wykonującym czynności kontrolne przez co najmniej 10 lat przysługiwałby dodatkowy urlop w wymiarze 6 dni roboczych, a po 20 latach pracy – w wymiarze 12 dni. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?


Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na  pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu? Czy oznacza to dla nich wyczekiwany powrót do utraconej normalności? (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Wentylacja i jednorazowe ręczniki są kluczem do bezpieczeństwa w nowej normalności


Eksperci są zgodni, że budowa zaufania w obiektach będzie podstawą dla zachowania bezpieczeństwa personelu i klientów w sektorze gastronomii i hotelarstwa. (więcej…)


Kontynuuj

Popularne