Dołącz do nas

Bezpieczeństwo

Nestlé stawia na bezpieczeństwo


Zakład Nestlé Polska S.A. Oddział w Kaliszu został laureatem konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” realizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. Firma zdobyła pierwsze miejsce na szczeblu regionalnym, w kategorii pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Państwowa Inspekcja Pracy już po raz dziewiętnasty wyłoniła zwycięzców prestiżowego konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Jego laureatami są pracodawcy, którzy nie tylko przestrzegają wszystkich przepisów prawa pracy, ale też w sposób świadomy wiążą sukces ekonomiczny z bezpiecznymi warunkami zatrudnienia. Ich wyróżnikiem na tle konkurencji jest tworzenie bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy.

O zwycięstwie Nestlé Polska S.A. Oddział w Kaliszu zadecydowało, oprócz przestrzegania przepisów prawa pracy, stosowanie ponadstandardowych rozwiązań w zakresie BHP, tworzenie wysokiej kultury bezpieczeństwa, a także wysokość poniesionych w tym obszarze nakładów finansowych, która potwierdza priorytetowe podejście kierownictwa zakładu do kwestii bezpieczeństwa.
- Za sukcesem naszego zakładu stoją nasi pracownicy. Zapewnienie im bezpiecznego miejsca pracy, które sprzyja budowaniu dobrych relacji i motywuje, to nasza najwyższa powinność. Wdrażamy szkolenia i programy nie tylko dla naszego zespołu, ale również dla naszych podwykonawców – tak, by jak najszerzej propagować kulturę bezpieczeństwa – mówi Maciej Klęczek, Dyrektor Nestlé Polska S.A. Oddział w Kaliszu.

- Motto konkursu – "Ze mną będziesz najbezpieczniejszy" – w pełni odzwierciedla podejście firmy do kwestii bezpieczeństwa. Nasze działania podyktowane są troską o zapewnienie pracownikom przyjaznego miejsca pracy – mówi Weronika Wodiczko, Kierownik Działu BHP i Ochrony Środowiska w Nestlé Polska S.A. Oddział w Kaliszu.
Bycie odpowiedzialnym pracodawcą to jeden z pięciu zasadniczych celów strategii biznesowej Nestlé służącej promowaniu wśród pracowników troski o bezpieczeństwo w miejscu pracy oraz o środowisko naturalne.

Na rzecz tworzenia przyjaznych warunków pracy firma wdraża we wszystkich swoich fabrykach m.in. System BBS (Behavioral Based Safety, czyli Bezpieczeństwo oparte na zachowaniach). Pozwala on na regularne diagnozowanie zagrożeń i wprowadzanie najlepszych możliwych rozwiązań, które zmieniają podejście pracowników do kwestii bezpieczeństwa i podnoszą jego poziom. W ramach BBS od 2008 roku w zakładach produkcyjnych Nestlé w Polsce prowadzony jest program rozmów SUSA (Safe and Unsafe Acts, czyli Bezpieczne i Niebezpieczne Zachowania).

[Neste]

Fot: Neste

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


Bezpieczeństwo

Przygotuj organizację na nowy standard ISO 45003


Międzynarodowy standard zdrowia i bezpieczeństwa psychologicznego w miejscu pracy (ISO 45003) ma zostać opublikowany już w lipcu 2021 roku. Zagrożenia psychospołeczne zyskają więc należne miejsce w regulacjach, mając realny wpływ na pracowników, a przez to i na funkcjonowanie organizacji. (więcej…)


Kontynuuj

artykuł promocyjny

Wydajny, sterowany sygnałem PLC system zabezpieczenia dostępu bez czujników mutingu


Siła innowacji, praktyczne podejście i mocne zaangażowanie to wartości, które sprawiły, że firma WITRON, mająca siedzibę w regionie Górnego Palatynatu w Niemczech, jest dzisiaj jednym ze światowych liderów w planowaniu i realizacji dynamicznych systemów magazynowych oraz kompletacyjnych w sektorze intralogistyki. Firma WITRON nieustannie pracuje nad opracowywaniem jeszcze lepszych i bardziej opłacalnych rozwiązań logistycznych dla swoich klientów, które zwiększają wydajność procesów.

(więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

Cel: bezpieczna firma. Sposób: dobre przywództwo.


Niektórzy już dawno zrozumieli, że ich wysiłek musi koncentrować się na zapobieganiu. Czasami można odnieść wrażenie, że na siłę wyszukują problemy, ale oni wiedzą o tym, że jeśli raz odpuszczą i przestaną zbierać informacje o zdarzeniach wypadkowych, czyli inaczej mówiąc, przestaną zbierać informacje o przyczynach wypadków i katastrof, to za chwilę za do zapłacą. To jest przywództwo. – mówi Jerzy Karczewski w rozmowie z Fabianem Bielem.

(więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

Dlaczego podejmujemy ryzyko w pracy?


Gdy przed kilkoma laty austriacki sportowiec Felix Baumgartner wykonywał skok z wysokości 36 km, dokonanie to relacjonowały wszystkie media. Sukces (lub porażkę) chciały zobaczyć miliony widzów, a o samym skoczku mówiono jeszcze długo po jego wyczynie. Skok się udał, sportowiec stał się bohaterem, pozostaje jednak pytanie: po co to zrobił?

(więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

Zarządzanie bezpieczeństwem pracy podwykonawców


W obecnych czasach większość firm produkcyjnych korzysta w większym lub mniejszym stopniu z usług podwykonawców. Niezależnie od stopnia skomplikowania oraz czasu trwania prac wykonywanych przez podwykonawców, mamy wtedy do czynienia z sytuacją, gdy pracownicy innej organizacji, o odmiennych standardach pracy, kulturze organizacyjnej, kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniu, wykonują prace na rzecz firmy zlecającej, na jej terenie, często w obszarach, gdzie znajdują się pracownicy firmy zlecającej.

(więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

Jakim być przywódcą?


Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie zajmuje całe rzesze naukowców i praktyków biznesu, czego dowodem są liczne badania i opracowania, kształtujące nowoczesne trendy w zakresie efektywnego przywództwa. Ja chciałbym podzielić się z Państwem swoimi obserwacjami i przemyśleniami w tym obszarze, płynącymi z praktyki zarządzania.

(więcej…)


Kontynuuj

Popularne