Dołącz do nas

Flesz

Napo dla nauczycieli wprowadza zdrowie i bezpieczeństwo do szkoły


Napo dla nauczycieli to narzędzie internetowe służące zapoznaniu uczniów szkół podstawowych z podstawową tematyką BHP. Umożliwia ono nauczycielom nie tylko przekazanie wiedzy, ale również prowadzenie zajęć w sposób ciekawy i pobudzający wyobraźnię.

Główne przesłania i cele kształcenia, twórcze pomysły na ćwiczenia i elastyczne plany lekcji są udostępniane nauczycielom w pakietach materiałów i są zaprojektowane tak, aby można je było wpasować w program nauczania. Program Napo dla nauczycieli został opracowany przez EU-OSHA wspólnie z Konsorcjum Napo.

Wykorzystując popularną postać tytułowego bohatera filmu rysunkowego Napo, Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) wraz z konsorcjum Napo opracowała serię pomocy naukowych dla nauczycieli dotyczących tematyki BHP, których celem jest wprowadzenie tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy do edukacji wczesnoszkolnej w kształcący i jednocześnie zabawny, pomysłowy sposób oparty na krótkich filmach z serii Napo oraz twórczych ćwiczeniach.

Każdy zestaw pomocy naukowych zawiera prezentację głównego przesłania i celów dydaktycznych. W zestawie znajduje się oprócz tego szczegółowy opis proponowanych ćwiczeń i wymaganych pomocy oraz przykładowy plan zajęć, który można wykorzystać do przeprowadzenia typowej 40-minutowej lekcji.

Zestawy pomocy naukowych zawierają propozycje lekcji na temat zasad bezpieczeństwa i zdrowia dla dzieci w wieku od siedmiu do jedenastu lat. Zestawy narzędzi edukacyjnych zawierają pełne instrukcje, propozycje aktywności i powiązane z nimi materiały do pobrania, które pomogą nauczycielom i wychowawcom włączyć treści dotyczące BHP do obecnego programu nauczania. Lekcje zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nawiązywać do bieżących przedmiotów i wspomagać ich nauczanie. Są to:

  • Wiedza o życiu, zdrowiu i społeczeństwie
  • Nauki przyrodnicze
  • Bezpieczeństwo na drodze
  • Nauka języków
  • Wychowanie plastyczne

Odwiedź stronę NAPO

EU OSHA

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


Kontynuuj
Reklama

dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

5,9 wypadków na 100 osób. Amazon zastąpi pracowników autonomicznymi robotami


Jak podaje branżowy raport „Primed for Pain” opracowany przez Strategic Organizing Center, wskaźnik poważnych obrażeń wśród pracowników Amazon (2020 r.) był o blisko 80 proc. wyższy niż wszystkich pozostałych pracodawców w branży magazynowej. Ponad 27 tys. zatrudnionych przez Amazon pracowników wymagało na skutek wypadku opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy lub nie było w stanie kontynuować pracy. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Zmiany w wymaganiach dla osób obsługujących maszyny i urządzenia techniczne


Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zasadach nabywania kwalifikacji i uzyskiwania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Dodatkowe dni urlopu dla inspektorów PIP


Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla inspektorów pracy przewiduje wniesiony przez Komisję do Spraw Petycji Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Zgodnie z nim, inspektorom pracy wykonującym czynności kontrolne przez co najmniej 10 lat przysługiwałby dodatkowy urlop w wymiarze 6 dni roboczych, a po 20 latach pracy – w wymiarze 12 dni. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?


Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na  pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu? Czy oznacza to dla nich wyczekiwany powrót do utraconej normalności? (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Wentylacja i jednorazowe ręczniki są kluczem do bezpieczeństwa w nowej normalności


Eksperci są zgodni, że budowa zaufania w obiektach będzie podstawą dla zachowania bezpieczeństwa personelu i klientów w sektorze gastronomii i hotelarstwa. (więcej…)


Kontynuuj

Popularne