Dołącz do nas

dobre praktyki

Monitorowanie podwykonawców


Gdańska Stocznia Remontowa wdrożyła szczegółowy proces monitorowania podwykonawców współpracujących ze Stocznią.

Składa się on z:
• standardowych kontroli w miejscu wykonywania pracy,
• kontroli dokumentacji dotyczącej wymaganych szkoleń, badań i kwalifikacji,
• audytowania firm już współpracujących oraz starających się o kontrakt.

Proces monitorowania weryfikuje wiele elementów dotyczących bezpośrednio pracy (m.in. poziom bezpieczeństwa przy wykonywaniu prac, stan świadomości pracowników w zakresie budowania kultury bezpiecznej pracy, skuteczność przeprowadzanych w praktyce ocen ryzyka zawodowego) ale również aspektów takich jak:
• zaangażowanie kierownictwa,
• procedury i instrukcje według jakich organizowana jest praca,
• jakość i poziom szkoleń.

foto3 foto4 foto5

Aby zmniejszyć różnice w kulturze pracy pomiędzy pracownikami Stoczni i kooperantami wdrożono proces szkolenia nadzoru podwykonawców. Składa się ono z ośmiu bloków tematycznych i kończy egzaminem.

W trakcie miesięcznego szkolenia (dwugodzinne spotkania odbywają się do dwu razy w tygodniu) omawiane są takie aspekty jak:
• przepisy prawa,
• ochrona przeciwpożarowa,
• postępowanie w sytuacjach awaryjnych,
• dokumentacja wewnętrzna stoczni, w tym system zezwoleń na prace,
• ochrona środowiska i inne.

Po zdanym egzaminie pracownik otrzymuje certyfikat oraz oznaczenie na hełmie ochronnym. Certyfikowanych pracowników nadzoru podwykonawców jest już w Stoczni ponad stu. Są to kierujący, którym firma ufa bardziej, ale również wymagania w stosunku do nich są wyższe.

foto1 foto2

Prezentowana Dobra Praktyka została wdrożona w firmie Gdańska Stocznia Remontowa.

Została wyróżniona i zaprezentowana przez portal "Kultura Bezpieczeństwa" na targach Sawo 2014 w ramach "Strefy Kultury Bezpieczeństwa".
gdanska stoczna remontowa

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Safety Champions: BASF


Osoby odwiedzające zakłady BASF w Środzie Śląskiej wita wysoki na 30 i szeroki na 60 metrów budynek, dominujący nad otoczeniem. Nie mieszczą się w nim jednak biura, lecz w pełni zautomatyzowany magazyn surowców służących do produkcji wytwarzanych tu katalizatorów samochodowych.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Liderzy bezpieczeństwa – GKN Driveline


GKN Driveline w Oleśnicy jest oddziałem międzynarodowego koncernu dostarczającego technologie i części systemów napędowych do branży automotive. Zakład zatrudnia obecnie 532 pracowników w systemie 3-zmianowym, jednak trwająca rozbudowa zakładu zwiększy ilość zatrudnionych do 1050.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – m/d/r/k Trusted Adviser Group


Każda organizacja gromadzi wiedzę, ale rozwija się tylko taka organizacja, która zdobytą wiedzą się dzieli. Wiedza to taki specyficzny zasób, który pomnaża się w wyniku dzielenia. W sektorze chemicznym działamy od wielu lat i w ramach specjalizacji tworzymy bazy danych miedzy innymi o zdarzeniach i wypadkach.
- wywiad z Markiem Różyckim, prezesem zarządu m/d/r/k Trusted Adviser Group Sp z o.o.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – Jacek Bocheński


Nowo wdrożone rozwiązanie rzeczywiście nie wymaga od obsługujących go pracowników dużej siły. Zastosowane w systemie węże połączone są z urządzeniami samozwijającymi się, a końcówki węży są łatwe do założenia i zablokowania, zatem ich obsługa jest znacząco lżejsza. Dzięki temu nowe rozwiązania zlikwidowały duży wysiłek fizyczny i stres u pracowników.
- wywiad z Jackiem Bocheńskim, głównym inżynierem w wydziale techniki „Kolei Mazowieckich – KM” Sp. z o.o.”

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Sztuka wizualna i bezpieczeństwo w miejscu pracy


Firma Faraone, jako organizator konkursu plastycznego ze Stowarzyszeniem „Lejo” we Włoszech, połączył sztukę, przemysł i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

(więcej…)


Kontynuuj

Popularne