Dołącz do nas

dobre praktyki

Minuta BHP


„MINUTA BHP” to w Aperam cykl cotygodniowych spotkań pracowników firmy, zarówno produkcyjnych jak i administracyjnych, mający na celu omówienie, analizę oraz aktywne podejście do wszelkich potrzeb i problemów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.

Systematycznie i ciekawie, zawsze w tym samym dniu tygodnia i o tej samej porze, przez 15 minut, pracownicy burzliwie dyskutują o:
• wypadkach i zdarzeniach potencjalnie wypadkowych z innych zakładów,
• spostrzeżeniach po auditach bezpieczeństwa w zakładzie,
• zagrożeniach i możliwych sposobach ich unikania,
• wprowadzanych rozwiązaniach technicznych,
• procedurach i instrukcjach,
• ergonomii pracy,
• środkach ochrony,
• innych ważnych tematach związanych z bezpieczeństwem poza pracą.

aperam aperam

Początkowo spotkania miały formę prelekcji prowadzonej przez specjalistę ds. BHP lub zewnętrznych ekspertów. Z czasem forma „minutek” rozwinęła się w kierunku warsztatów, w których pracownicy prowadząc minuty bhp, przekazują najbardziej praktyczną i realną wiedzę swoim kolegom. Spotkania takie odbywają się zarówno w salce konferencyjnej przy wykorzystaniu sprzętu multimedialnego, jak i na hali produkcyjnej, bezpośrednio przy maszynach. Taka forma szkoleń, to najlepsza i najbardziej efektywna metoda zwrócenia uwagi na tematy ważne, w sposób który trafia do wszystkich odbiorców.

aoeram aperam

Prezentowana Dobra Praktyka została wdrożona w firmie Aperam Stainless Services & Solutions Poland.

Została wyróżniona i zaprezentowana przez portal "Kultura Bezpieczeństwa" na targach Sawo 2014 w ramach "Strefy Kultury Bezpieczenstwa".
aperam

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Safety Champions: BASF


Osoby odwiedzające zakłady BASF w Środzie Śląskiej wita wysoki na 30 i szeroki na 60 metrów budynek, dominujący nad otoczeniem. Nie mieszczą się w nim jednak biura, lecz w pełni zautomatyzowany magazyn surowców służących do produkcji wytwarzanych tu katalizatorów samochodowych.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Liderzy bezpieczeństwa – GKN Driveline


GKN Driveline w Oleśnicy jest oddziałem międzynarodowego koncernu dostarczającego technologie i części systemów napędowych do branży automotive. Zakład zatrudnia obecnie 532 pracowników w systemie 3-zmianowym, jednak trwająca rozbudowa zakładu zwiększy ilość zatrudnionych do 1050.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – m/d/r/k Trusted Adviser Group


Każda organizacja gromadzi wiedzę, ale rozwija się tylko taka organizacja, która zdobytą wiedzą się dzieli. Wiedza to taki specyficzny zasób, który pomnaża się w wyniku dzielenia. W sektorze chemicznym działamy od wielu lat i w ramach specjalizacji tworzymy bazy danych miedzy innymi o zdarzeniach i wypadkach.
- wywiad z Markiem Różyckim, prezesem zarządu m/d/r/k Trusted Adviser Group Sp z o.o.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – Jacek Bocheński


Nowo wdrożone rozwiązanie rzeczywiście nie wymaga od obsługujących go pracowników dużej siły. Zastosowane w systemie węże połączone są z urządzeniami samozwijającymi się, a końcówki węży są łatwe do założenia i zablokowania, zatem ich obsługa jest znacząco lżejsza. Dzięki temu nowe rozwiązania zlikwidowały duży wysiłek fizyczny i stres u pracowników.
- wywiad z Jackiem Bocheńskim, głównym inżynierem w wydziale techniki „Kolei Mazowieckich – KM” Sp. z o.o.”

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Sztuka wizualna i bezpieczeństwo w miejscu pracy


Firma Faraone, jako organizator konkursu plastycznego ze Stowarzyszeniem „Lejo” we Włoszech, połączył sztukę, przemysł i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

(więcej…)


Kontynuuj

Popularne