Dołącz do nas

dobre praktyki

MAM POMYSŁ – świetlna tablica informacyjna


W lutym 2013 roku, w ramach Programu „Mam Pomysł”, St. Mistrz Wydziału Pakowni LP2 zgłosił pomysł zainstalowania monitora (tablicy świetlnej) w miejscu ogólnodostępnym dla pracowników tego Wydziału.

Celem pomysłu było:
• Przekazanie informacji pracownikom nie mającym dostępu do sieci Intranet, bieżących informacji z życia Zakładu oraz spraw dotyczących wydziału.
• Codzienne wykazanie stopnia realizacji celów premiowych na poszczególnych zmianach.
• Przypomnienie zasad bezpiecznej pracy.

Poszukując urządzenia, St. Mistrz kierował się parametrami, które umożliwiłyby wyświetlanie informacji, jak zwykła tablica świetlna, ale bez konieczności skomplikowanego programowania, z możliwością odtwarzania obrazów i odczytania informacji z niewielkiej odległości.

foto2 foto1

Powyższe wymagania spełnia wyświetlacz wielkoformatowy, który posiada wbudowany dysk o pojemności ponad 2GB, odtwarza obrazy, prezentacje w formacie .ppt, .pptx, posiada również wbudowany odtwarzacz multimedialny. Dane do monitora mogą być wprowadzane z pamięci przenośnej, bądź można administrować nim zdalnie poprzez sieć, po zarejestrowaniu na stronie do tego przeznaczonej. Monitor posiada rozbudowane menu, umożliwiające zarządzanie zawartością, sposobem jak i włączaniem i wyłączaniem monitora w przedziałach czasowych.

Prezentowana Dobra Praktyka została wdrożona w firmie Grupa Azoty, Z. Ch. „POLICE” S.A.

Została wyróżniona i zaprezentowana przez portal "Kultura Bezpieczeństwa" na targach Sawo 2014 w ramach "Strefy Kultury Bezpieczeństwa".
grupa-azoty

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Safety Champions: BASF


Osoby odwiedzające zakłady BASF w Środzie Śląskiej wita wysoki na 30 i szeroki na 60 metrów budynek, dominujący nad otoczeniem. Nie mieszczą się w nim jednak biura, lecz w pełni zautomatyzowany magazyn surowców służących do produkcji wytwarzanych tu katalizatorów samochodowych.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Liderzy bezpieczeństwa – GKN Driveline


GKN Driveline w Oleśnicy jest oddziałem międzynarodowego koncernu dostarczającego technologie i części systemów napędowych do branży automotive. Zakład zatrudnia obecnie 532 pracowników w systemie 3-zmianowym, jednak trwająca rozbudowa zakładu zwiększy ilość zatrudnionych do 1050.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – m/d/r/k Trusted Adviser Group


Każda organizacja gromadzi wiedzę, ale rozwija się tylko taka organizacja, która zdobytą wiedzą się dzieli. Wiedza to taki specyficzny zasób, który pomnaża się w wyniku dzielenia. W sektorze chemicznym działamy od wielu lat i w ramach specjalizacji tworzymy bazy danych miedzy innymi o zdarzeniach i wypadkach.
- wywiad z Markiem Różyckim, prezesem zarządu m/d/r/k Trusted Adviser Group Sp z o.o.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – Jacek Bocheński


Nowo wdrożone rozwiązanie rzeczywiście nie wymaga od obsługujących go pracowników dużej siły. Zastosowane w systemie węże połączone są z urządzeniami samozwijającymi się, a końcówki węży są łatwe do założenia i zablokowania, zatem ich obsługa jest znacząco lżejsza. Dzięki temu nowe rozwiązania zlikwidowały duży wysiłek fizyczny i stres u pracowników.
- wywiad z Jackiem Bocheńskim, głównym inżynierem w wydziale techniki „Kolei Mazowieckich – KM” Sp. z o.o.”

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Sztuka wizualna i bezpieczeństwo w miejscu pracy


Firma Faraone, jako organizator konkursu plastycznego ze Stowarzyszeniem „Lejo” we Włoszech, połączył sztukę, przemysł i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

(więcej…)


Kontynuuj

Popularne