Dołącz do nas

dobre praktyki

Konferencja „Praktyczna kultura bezpieczeństwa”


Organizowana przez portal „Kultura Bezpieczeństwa” oraz firmę QES Consulting konferencja jest forum wymiany Dobrych Praktyk pomiędzy uczestnikami, którymi są managerowie z firm przykładających dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa pracy.

Jednym z punktów programu konferencji jest giełda, podczas której uczestnicy wymieniają się między sobą przywiezionymi materiałami: filmami, drukami, grafikami oraz formularzami.
Prelegentami są zarówno organizatorzy i zaproszeni przez nich specjaliści, jak i sami uczestnicy, którzy przedstawiają wdrożone w swoich firmach Dobre Praktyki a także opowiadają o tym, w jaki sposób są u nich rozwiązywane różnego rodzaju problemy związane z bezpieczeństwem pracy.

W 2014 r. konferencja zostanie wydłużona do 4 dni a jednym z punktów programu będzie zjazd do kopalni węgla kamiennego i poznanie wdrożonych w niej Dobrych Praktyk.

W trakcie dotychczasowych edycji poruszone zostały m.in. tematy:
- Obserwacja zachowań – doświadczenia praktyczne
z prowadzonych audytów behawioralnych,
- Analiza kosztów wypadków,
- Elektroniczny system pisemnych pozwoleń na pracę,
- Wywieranie wpływu na kierownictwo i pracowników,
- Jak pozyskać pracowników i utrzymać ich po swojej stronie,
- System nadzoru nad podwykonawcami,
- Nowe trendy w ocenie ryzyka.

foto1 foto2 foto3

Prezentowana Dobra Praktyka została wdrożona przez portal "Kultura Bezpieczeństwa" oraz QES Consulting.
kultura-bezpieczenstwa

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Safety Champions: BASF


Osoby odwiedzające zakłady BASF w Środzie Śląskiej wita wysoki na 30 i szeroki na 60 metrów budynek, dominujący nad otoczeniem. Nie mieszczą się w nim jednak biura, lecz w pełni zautomatyzowany magazyn surowców służących do produkcji wytwarzanych tu katalizatorów samochodowych.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Liderzy bezpieczeństwa – GKN Driveline


GKN Driveline w Oleśnicy jest oddziałem międzynarodowego koncernu dostarczającego technologie i części systemów napędowych do branży automotive. Zakład zatrudnia obecnie 532 pracowników w systemie 3-zmianowym, jednak trwająca rozbudowa zakładu zwiększy ilość zatrudnionych do 1050.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – m/d/r/k Trusted Adviser Group


Każda organizacja gromadzi wiedzę, ale rozwija się tylko taka organizacja, która zdobytą wiedzą się dzieli. Wiedza to taki specyficzny zasób, który pomnaża się w wyniku dzielenia. W sektorze chemicznym działamy od wielu lat i w ramach specjalizacji tworzymy bazy danych miedzy innymi o zdarzeniach i wypadkach.
- wywiad z Markiem Różyckim, prezesem zarządu m/d/r/k Trusted Adviser Group Sp z o.o.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – Jacek Bocheński


Nowo wdrożone rozwiązanie rzeczywiście nie wymaga od obsługujących go pracowników dużej siły. Zastosowane w systemie węże połączone są z urządzeniami samozwijającymi się, a końcówki węży są łatwe do założenia i zablokowania, zatem ich obsługa jest znacząco lżejsza. Dzięki temu nowe rozwiązania zlikwidowały duży wysiłek fizyczny i stres u pracowników.
- wywiad z Jackiem Bocheńskim, głównym inżynierem w wydziale techniki „Kolei Mazowieckich – KM” Sp. z o.o.”

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Sztuka wizualna i bezpieczeństwo w miejscu pracy


Firma Faraone, jako organizator konkursu plastycznego ze Stowarzyszeniem „Lejo” we Włoszech, połączył sztukę, przemysł i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

(więcej…)


Kontynuuj

Popularne