Dołącz do nas

dobre praktyki

Kampania „Tydzień dla kręgosłupa”


Coca-Cola HBC Polska, członek grupy Coca-Cola Hellenic dba o najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa pracowników. Każdego roku we wszystkich krajach grupy organizowany jest tydzień bezpieczeństwa w celu podnoszenia świadomości pracowników w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy w wybranym obszarze.

Do tej pory tematami przewodnimi kampanii były m.in. :
• bezpieczeństwo oraz ergonomia przy ręcznych pracach transportowych i pracy z komputerem,
• bezpieczeństwo w transporcie drogowym,
• zagrożenia związane z poślizgnięciami, potknięciami i upadkami.

Wykorzystywane są wszystkie możliwe kanały komunikacji, którymi można dotrzeć do pracownika:
• e-maile,
• spotkania pracowników z przełożonymi,
• wizualizacja przez plakaty,
• sms-y oraz komunikacja niestandardowa.

coca-cola coca-cola coca-cola

Niestandardowymi kanałami komunikacji, które po zakończeniu kampanii pozostają i wpisują się trwale w krajobraz firmy są naklejki na lustra czy „plamy” na podłodze.

Dodatkowo pracownicy, w zależności od tematu przewodniego mieli możliwość np. doświadczyć symulacji wypadku drogowego w trakcie tygodnia poświęconego bezpieczeństwu w transporcie, czy też wziąć udział w ćwiczeniach fitness w trakcie kampanii „Tydzień dla Twojego kręgosłupa.

dzien kregoslupa

Prezentowana Dobra Praktyka została wdrożona w firmie Coca-Cola HBC Polska.

Została wyróżniona i zaprezentowana przez portal "Kultura Bezpieczeństwa" na targach Sawo 2014 w ramach "Strefy Kultury Bezpieczenstwa".
coca-cola

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Safety Champions: BASF


Osoby odwiedzające zakłady BASF w Środzie Śląskiej wita wysoki na 30 i szeroki na 60 metrów budynek, dominujący nad otoczeniem. Nie mieszczą się w nim jednak biura, lecz w pełni zautomatyzowany magazyn surowców służących do produkcji wytwarzanych tu katalizatorów samochodowych.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Liderzy bezpieczeństwa – GKN Driveline


GKN Driveline w Oleśnicy jest oddziałem międzynarodowego koncernu dostarczającego technologie i części systemów napędowych do branży automotive. Zakład zatrudnia obecnie 532 pracowników w systemie 3-zmianowym, jednak trwająca rozbudowa zakładu zwiększy ilość zatrudnionych do 1050.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – m/d/r/k Trusted Adviser Group


Każda organizacja gromadzi wiedzę, ale rozwija się tylko taka organizacja, która zdobytą wiedzą się dzieli. Wiedza to taki specyficzny zasób, który pomnaża się w wyniku dzielenia. W sektorze chemicznym działamy od wielu lat i w ramach specjalizacji tworzymy bazy danych miedzy innymi o zdarzeniach i wypadkach.
- wywiad z Markiem Różyckim, prezesem zarządu m/d/r/k Trusted Adviser Group Sp z o.o.

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Laureaci konkursu CIOP – Jacek Bocheński


Nowo wdrożone rozwiązanie rzeczywiście nie wymaga od obsługujących go pracowników dużej siły. Zastosowane w systemie węże połączone są z urządzeniami samozwijającymi się, a końcówki węży są łatwe do założenia i zablokowania, zatem ich obsługa jest znacząco lżejsza. Dzięki temu nowe rozwiązania zlikwidowały duży wysiłek fizyczny i stres u pracowników.
- wywiad z Jackiem Bocheńskim, głównym inżynierem w wydziale techniki „Kolei Mazowieckich – KM” Sp. z o.o.”

(więcej…)


Kontynuuj

dobre praktyki

Sztuka wizualna i bezpieczeństwo w miejscu pracy


Firma Faraone, jako organizator konkursu plastycznego ze Stowarzyszeniem „Lejo” we Włoszech, połączył sztukę, przemysł i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

(więcej…)


Kontynuuj

Popularne