Dołącz do nas

Flesz

Głęboko i bezpiecznie – prezerwatywy reklamują bezpieczeństwo pracy


Wydobywająca węgiel czeska spółka OKD reklamuje bezpieczeństwo pracy pod ziemią za pomocą prezerwatyw. Zdaniem Marka Sibrta, doradcy ds. public relations i projekt managera w OKD, hasło powinno się kojarzyć wyłącznie z pracą górników, którzy fedrują głęboko pod ziemią, przestrzegając zasad BHP.

Spółka wyprodukowała kilka tysięcy prezerwatyw, które rozdaje głównie podczas festiwali i koncertów. Będzie je można dostać m.in. na lipcowym festiwalu Colours of Ostrava.

- Ich celem jest w ciekawy sposób zwrócić uwagę na OKD, jako najważniejszego pracodawcę i największą firmę w regionie. Chcemy, by górnictwo było bliżej ludzi - mówi Sibrt.

Spółka OKD wraz z Katowickim Holdingiem Węglowym utworzyły w marcu 2013 r Europejską Platformę Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie. Podczas podpisywania porozumienia Waldemar Mróz, wiceprezes zarządu KHW ds. pracy powiedział:
- Poprzez wzajemne wizyty dzielić się będziemy dobrymi pomysłami, inspirować innowacyjnymi rozwiązaniami, wspólnie analizować ryzyka, by stale poprawiać poziom bezpieczeństwa pracy w naszych kopalniach. A wszystko po to, by osiągnąć cel, o którym mówi jedna z zasad naszej Polityki BHP: Każdy pracownik wraca zdrowo i bezpiecznie do domu. Codziennie.

Dwa lata temu spółka promowała się spotem "Historia węgla". Zagrało w nim dziewięciu pracowników OKD, został on uznany za najlepszy czeski telewizyjny spot reklamowy i zdobył nagrodę Złotej Pestki 2011.

[OKD / KB]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

5,9 wypadków na 100 osób. Amazon zastąpi pracowników autonomicznymi robotami


Jak podaje branżowy raport „Primed for Pain” opracowany przez Strategic Organizing Center, wskaźnik poważnych obrażeń wśród pracowników Amazon (2020 r.) był o blisko 80 proc. wyższy niż wszystkich pozostałych pracodawców w branży magazynowej. Ponad 27 tys. zatrudnionych przez Amazon pracowników wymagało na skutek wypadku opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy lub nie było w stanie kontynuować pracy. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Zmiany w wymaganiach dla osób obsługujących maszyny i urządzenia techniczne


Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zasadach nabywania kwalifikacji i uzyskiwania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Dodatkowe dni urlopu dla inspektorów PIP


Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla inspektorów pracy przewiduje wniesiony przez Komisję do Spraw Petycji Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Zgodnie z nim, inspektorom pracy wykonującym czynności kontrolne przez co najmniej 10 lat przysługiwałby dodatkowy urlop w wymiarze 6 dni roboczych, a po 20 latach pracy – w wymiarze 12 dni. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?


Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na  pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu? Czy oznacza to dla nich wyczekiwany powrót do utraconej normalności? (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Wentylacja i jednorazowe ręczniki są kluczem do bezpieczeństwa w nowej normalności


Eksperci są zgodni, że budowa zaufania w obiektach będzie podstawą dla zachowania bezpieczeństwa personelu i klientów w sektorze gastronomii i hotelarstwa. (więcej…)


Kontynuuj

Popularne