Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami

Typography

W trakcie konferencji Safety 360, która odbędzie się 5 maja w Poznaniu, uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami ufundowanymi przez Safety Media oraz partnera konkursu, firmę Univet.

• Jak wziąć udział w konkursie?
- Wystarczy wysłać wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

• Na czym będzie polegał konkurs?
- Uczestnicy konferencji dostaną dostęp do aplikacji Xperton|BLUE, za pomocą której będą odpowiadać na pytania konkursowe.

• Czy trzeba zainstalować aplikację aby wziąć udział w konkursie?
Nie. Aplikacja jest dostępna przez przeglądarkę internetową.

• Jak zostanie wyłoniony zwycięzca?
Zwycięzcą zostanie osoba, która odpowie poprawnie na największą ilość pytań. Jeżeli kilka osób uzyska taki sam wynik, o zwycięstwie będzie decydować kolejność udzielenia odpowiedzi.

• Do kiedy należy się zarejestrować?
Rejestrować można się do czasu zakończenia drugiego z wystąpień podczas konferencji Safety 360.

• Czym jest aplikacja Xperton|BLUE?
Xperton|BLUE umożliwia samodzielne tworzenie kursów i testów dla pracowników, wykonawców oraz gości.

• Jak będą przetwarzne moje dane?
Informacja o przetwarzaniu danych dostępna jest pod tym linkiem.

Program konferencji 

5 czerwca 2019

11:00
Paweł Szczepański, QES Consulting
Wpływ człowieka na bezpieczeństwo

Od wielu już lat wiadomo, że główną przyczyną wypadków jest czynnik ludzki. Świadome i zaplanowane budowanie kultury bezpieczeństwa stało się nieodzowne w każdej organizacji, która dąży do eliminacji wypadków. Aby osiągnąć oczekiwane zachowania całego personelu - łącznie z kadrą kierowniczą, niezbędna jest wiedza dotycząca istniejącego stanu kultury oraz celu, który chcemy w każdym z elementów tej kultury osiągnąć.
Podczas konferencji powiemy:
- jak oceniać istniejący stan kultury bezpieczeństwa we wszystkich interesujących nas obszarach,
- jak planować cele do osiągnięcia i jak projektować drogę dojścia do nich.
Proces budowania kultury bezpieczeństwa omówiony zostanie na przykładach wdrożenia programu rozwoju kultury.

11:45
Paweł Rolewski, SafeStart
Pośpiech, frustracja, zmęczenie, pewność siebie – stany, w których rośnie ryzyko wypadku

Błędy ludzkie mają miejsce pomimo tego, że pracownicy wykonują prace w dobrze przygotowanym miejscu pracy i są zobligowani do postępowania zgodnie z odpowiednimi standardami pracy, przygotowanymi z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa przy wykonywaniu danej aktywności / przebywania w określonym obszarze.
Jeżeli poszerzymy analizę sytuacji wypadkowych o te, które mają miejsce poza pracą (w domu, na drodze) dojdziemy do wniosku, że charakter źródłowych błędów ludzkich jest zbliżony, niezależnie od miejsca podejmowanych aktywności.
Wskażemy typowe błędy ludzkie, które mogą doprowadzić do sytuacji wypadkowych w pracy i poza pracą oraz przeanalizujemy, w jakich sytuacjach rośnie ryzyko popełniania tych błędów.

12:30
Fabian Biel, Safety Media | Paweł Szczepański, QES Consulting
Odzyskaj swój czas - aplikacje wspierające Safety Managerów ( + konkurs z nagrodami)

Korzystanie z rozwiązań pomagających automatyzować działania Safety Managerów jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem. Aplikacja Xperton wspomaga tworzenie dedykowanych szkoleń dla pracowników, gości oraz pracowników firm zewnętrznych. Struktura aplikacji pozwala na tworzenie szkoleń dla zdefiniowanych, nawet bardzo wąskich grup odbiorców. Druga z aplikacji identyfikuje wymagania prawne i ocenia zgodność ze stanem rzeczywistym w firmie, pozwala również na trzymanie ręki na pulsie w sytuacji dynamicznie zmieniających się przepisów.
Uczestnicy konferencji, po wcześniejszej rejestracji na stronie portalu „Kultura Bezpieczeństwa”, będą mogli wziąć udział w testach oraz konkursie korzystając z mobilnego dostępu do aplikacji Xperton.

 

Organizatorzy:
kulturabezpieczenstwa xperton
           
Partnerzy:
qes consulting safestart univet