Dobry pracownik to bezpieczny pracownik

Typography

Brak dostatecznej świadomości na temat zasad BHP skutkuje wciąż znaczącą liczbą wypadków w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Aby ograniczyć to ryzyko istotna jest nie tylko ergonomia, ale także odpowiedni sprzęt. Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle odbywa się w latach nieparzystych w ramach największych w kraju targów przemysłowych ITM Polska , odwiedzanych co roku przez kilkanaście tysięcy osób.


To doskonała okazja dla firm, oferujących rozwiązania w zakresie BHP, do przybliżenia swoich produktów obecnym na targach pracodawcom, kadrze kierowniczej, specjalistom w tej branży. Targom towarzyszą bezpłatne konferencje, wykłady i spotkania z ekspertami dostarczając uczestnikom wiedzę na temat bezpieczeństwa pracy w sektorze przemysłowym.

– Jako organizatorzy wychodzimy z założenia, że dla właścicieli firm, w tym potentatów branży przemysłowej, dobry pracownik to przede wszystkim bezpieczny pracownik. Wedle dzisiejszych standardów zarządzania przedsiębiorstwem, zapewnienie bezpieczeństwa osobom zatrudnionym to nie dodatkowy koszt i marnowanie zasobów firmy, a realizowanie optymalnej strategii organizacyjnej. Minimalizacja ryzyka i podnoszenie komfortu aktywności zawodowej to dziś duże wyzwanie dla przedsiębiorców. Organizując Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle przy renomowanych targach przemysłowych chcemy stworzyć miejsce spotkań dla ekspertów i pracodawców umożliwiające owocne konsultacje. – mówi Zofia Strzyż, dyrektor Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle.

Ekspozycja Salonu obejmie: środki ochrony indywidualnej, odzież ochronną i roboczą, środki i sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, wyposażenie sanitarne, zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, urządzenia ochronne do maszyn, środki ochrony zbiorowej, aparaturę kontrolną i pomiarową, znaki bezpieczeństwa.

Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle będzie towarzyszył targom ITM Polska od 4 do 7 czerwca 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Więcej na: www.bhp.mtp.pl