Dołącz do nas

Flesz

DuPont jednym z najlepszych miejsc pracy wg magazynu The Scientist


Czytelnicy magazynu The Scientist po raz dziesiąty ustanowili listę Najlepszych Miejsc Pracy. W roku 2012 za firmę, w której najlepiej im się pracuje, naukowcy uznali firmę ADInstruments, która wyprzedziła firmę Epizyme.
Na trzecim miejscu znalazła się firma DuPont, która jeszcze w zeszłorocznym rankingu znajdowała się na miejscu dziesiątym.

Wyróżnienie świadczy o tym, że DuPont realizuje inwestycje w zakresie badań i rozwoju, a poświęcenie naszych pracowników przyczynia się do rozwoju nauki - powiedział Douglas Muzyka, Senior Vice President and Chief Science & Technology Officer - Jesteśmy bardzo dumni z naszych 9500 naukowców na całym świecie. Ponad 85 procent z 2 miliardów dolarów rocznie przeznaczonych jest na badania i rozwój, których celami są: zwiększenie produkcji i jakość żywności, zmniejszenie zależności od paliw kopalnych i ochronę ludzi oraz środowiska naturalnego.

Magazyn The Scientist komentuje przebieg tegorocznego plebiscytu: - Bez względu na wielkość 20 przedsiębiorstw, które znalazły się na szczycie rankingu, okazały się one odporne na ciągle zmieniający się krajobraz gospodarczy - powiedziała Cristina Luiggi, redaktor ankiety.
W tegorocznej ankiecie wzięło udział ponad 2000 przedstawicieli przedsiębiorstw naukowych. Pełne wyniki i metodologia badań zostaną szczegółowo opisane w artykule "Najlepsze Miejsce do Pracy w Przemyśle, 2012", publikowanym w czerwcowym numerze The Scentist i na stronie internetowej.

Lista 10 najlepiej postrzeganych firm przez pracujących w nich naukowców:

1. aDinstruments (Bella Vista, Australia)
2. epizyme (Cambridge, USA)
3. DuPont (Wilmington, USA)
4. Wyatt Technology (Santa Barbara, USA)
5. vertex pharmaceuticals (Cambridge, USA)
6. Rib-X pharmaceuticals (New Haven, USA)
7. Dow agroSciences (Indianapolis USA)
8. genomatica (San Diego, USA)
9. Dynport Vaccine Company (Frederick, USA)
10. pioneer hi-Bred: a Dupont Business (Johnston, USA)

Zobacz pełną listę nagrodzonych, oraz ich słabe i mocne strony (link).

The Scientist od ponad 25 lat jest źródłem informacji i rozrywki dla naukowców z całego świata. Publikowany w wersji drukowanej i online dostarcza wiedzy na temat najnowszych osiągnięć naukowych w tym trendów w zakresie badań, nowych technologii, wiadomości, biznesu i kariery. Dociera do liderów środowisk akademickich i przemysłu, którzy stale chcą poszerzać swoją wiedzę w obszarze nauki poprzez wnikliwe czytanie aktualnych, zwięzłych i zabawnych artykułów.

[HuffPost]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


Kontynuuj
Reklama

dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

5,9 wypadków na 100 osób. Amazon zastąpi pracowników autonomicznymi robotami


Jak podaje branżowy raport „Primed for Pain” opracowany przez Strategic Organizing Center, wskaźnik poważnych obrażeń wśród pracowników Amazon (2020 r.) był o blisko 80 proc. wyższy niż wszystkich pozostałych pracodawców w branży magazynowej. Ponad 27 tys. zatrudnionych przez Amazon pracowników wymagało na skutek wypadku opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy lub nie było w stanie kontynuować pracy. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Zmiany w wymaganiach dla osób obsługujących maszyny i urządzenia techniczne


Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zasadach nabywania kwalifikacji i uzyskiwania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Dodatkowe dni urlopu dla inspektorów PIP


Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla inspektorów pracy przewiduje wniesiony przez Komisję do Spraw Petycji Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Zgodnie z nim, inspektorom pracy wykonującym czynności kontrolne przez co najmniej 10 lat przysługiwałby dodatkowy urlop w wymiarze 6 dni roboczych, a po 20 latach pracy – w wymiarze 12 dni. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?


Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na  pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu? Czy oznacza to dla nich wyczekiwany powrót do utraconej normalności? (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Wentylacja i jednorazowe ręczniki są kluczem do bezpieczeństwa w nowej normalności


Eksperci są zgodni, że budowa zaufania w obiektach będzie podstawą dla zachowania bezpieczeństwa personelu i klientów w sektorze gastronomii i hotelarstwa. (więcej…)


Kontynuuj

Popularne