Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Dobrych Praktyk „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy”, odbyła się w w tym roku w Valletcie, na Malcie. Ten organizowany przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) konkurs służy zaprezentowaniu skutecznych interwencji podjętych przez organizacje europejskie w celu uczynienia ich miejsc pracy bezpieczniejszymi i zdrowszymi dla pracowników w każdym wieku – a zatem bardziej produktywnymi.

25 kwietnia na terenie bocznicy kolejowej DB Cargo Spedkol w Kędzierzynie Koźlu przeprowadzono ćwiczenia polegające na symulacji rozszczelnienia cysterny, ewakuacji pracowników i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Osoby odwiedzające zakłady BASF w Środzie Śląskiej wita wysoki na 30 i szeroki na 60 metrów budynek, dominujący nad otoczeniem. Nie mieszczą się w nim jednak biura, lecz w pełni zautomatyzowany magazyn surowców służących do produkcji wytwarzanych tu katalizatorów samochodowych.

Identyfikacja właściwych kluczowych wskaźników efektywności (KPI) i systemów motywacyjnych dla poprawy bezpieczeństwa pracy.
Pod koniec grudnia 2015 zostałam poproszona przez klienta, globalnego gracza w przemyśle górniczym, o zaopiniowanie nowego planu motywacyjnego dla pracowników, w którym wysokość premii była uzależniona od wyników osiąganych w bezpieczeństwie.

Poczucie bezpieczeństwa, nawet najbardziej usprawiedliwione, jest złym doradcą – mawiał Joseph Conrad. Dlatego przystępując do wszelkich prac na budowie, należy pamiętać o zapewnieniu odpowiednich środków ostrożności.

GKN Driveline w Oleśnicy jest oddziałem międzynarodowego koncernu dostarczającego technologie i części systemów napędowych do branży automotive. Zakład zatrudnia obecnie 532 pracowników w systemie 3-zmianowym, jednak trwająca rozbudowa zakładu zwiększy ilość zatrudnionych do 1050.

Firma Blue Media zwraca swoim pracownikom 1 zł za każdy kilometr pokonany w drodze do pracy na rowerze. W programie przejechanych zostało już 125 000 kilometrów. W efekcie pracownicy rzadziej chodzą na zwolnienia i lepiej pracują.

Ukazała się 13. edycja Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Podobnie jak w latach minionych i tym razem liczba zgłoszonych praktyk przewyższyła ubiegłoroczny wynik. W Raporcie zaprezentowano prawie 700 przykładów działań CSR firm, w tym praktycznie co trzecia stanowiła praktykę długoletnią.

Rozwiązania techniczne nie są wystarczające dla ThyssenKrupp Gerlach.

Frustracja i poczucie rezygnacji są częstym stanem w przypadku utrzymujących się wysokich statystyk wypadkowych. Co jeszcze można zrobić, kiedy próbowało się wszystkiego? Niemiecki ThyssenKrupp Gerlach (TKG) odrzucił tą konkluzję, podejmując radykalne działania w zakresie rozwoju kultury bezpieczeństwa, we współpracy z DuPont Sustainable Solutions.