Dołącz do nas

Flesz

Bez uśmiechu nie popracujesz


W chińskim biurze Canon Innovation Technology w Pekinie firma wprowadziła system rozpoznawania twarzy, wymuszający na pracownikach uśmiech m.in. podczas wejścia do firmy czy mierzenia temperatury.

Wejście do biura, zmierzenie temperatury, drukowanie dokumentów, rezerwacja sali konferencyjnej czy wreszcie rejestracja gości - te wszystkie czynności w Canon Innovation  Technology są wykonywane przez wszystkich z uśmiechem na ustach. I to nie dlatego, że wywołują tyle radości, lecz z powodu kamer z systemem rozpoznawania twarzy i wykrywania uśmiechu "Jia Chuang Space". Bazuje on na algorytmach sztucznej inteligencji i ma promować zdrowie i dobrą energię.

- Chcieliśmy zachęcić pracowników do tworzenia pozytywnej atmosfery w pracy poprzez wykorzystanie systemu z włączonym wykrywaniem uśmiechu - powiedział rzecznik Canon China. - Zazwyczaj ludzie są nieśmiali i się nie uśmiechają, ale kiedy już przyzwyczają się do uśmiechów, po prostu zachowują uśmiech na twarzy również bez kontroli systemu.

Rozwiązanie budzi wiele kontrowersji nie tylko w państwach zachodnich, ale również w samych Chinach. W serwisie Weibo (chiński odpowiednik facebooka) jeden z pracowników napisał, że firmy nie tylko manipulują czasem ludzi, ale teraz również emocjami.

[KB]

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Zainteresował Cię ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !