Dołącz do nas

Flesz

89% pilotów Ryanair kwestionuje poziom bezpieczeństwa


Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie nieformalnego związku zawodowego pilotów linii Ryanair (The Ryanair Pilot Group - RPG), 9 na 10 pilotów uważa, że władze firmy nie przywiązują należytej wagi do kwestii bezpieczeństwa, przez co latanie ich liniami nie musi być bezpieczne.

Sondaż w którym pytano m.in. o ocenę polityki bezpieczeństwa, przeprowadzono wśród 1000 (spośród ok. 3 tysięcy zatrudnionych) kapitanów oraz pierwszych oficerów latających w barwach irlandzkiego przewoźnika.
Zdaniem związkowców, polityka bezpieczeństwa firmy jest niejasna (89% odpowiedzi) a większość z badanych (67% respondentów) obawia się korzystać z wewnętrznego systemu do raportowania wszelkich problemów związanych z bezpieczeństwem, a będących efektem polityki firmy.

Duże obawy pilotów związane są z zasadami zatrudnienia wielu spośród nich. Zatrudnieni przez agencję pośrednictwa pracy na tzw. zero-hours contracts piloci w kontrakcie mają zapisany zerowy wymiar godzin, a do pracy są wzywani w miarę potrzeb.
Szef RPG uważa, że niektórzy z nich mając umowy nie gwarantujące płacy i nie wiedząc ile godzin przelatają w danym miesiącu, z obawy przed utratą zarobków mogą pracować nawet pomimo choroby lub zmęczenia.

Prawie każdy z badanych pilotów (94% respondentów) uznał, że sytuację w firmie powinna zbadać Irlandzka Agencja Awiacji.

Władze firmy nie zgadzają się z zarzutami i zwracają uwagę na fakt, że od powstania linii 29 lat temu nie mieli żadnych problemów z bezpieczeństwem. Nie chcą jednocześnie komentować działań nieuznawanych przez linie związkowców i odsyłają pilotów do korzystania z wewnętrznego systemu raportowania.

[KB]

 

DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Podobał Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi !


Kontynuuj
Reklama

dobre praktyki

Podnoszenie kwalifikacji pracowników: dobre praktyki


Forum odpowiedzialnego biznesu przygotowało w ramach międzynarodowego projektu „Upskill 4Future” broszurę z dobrymi praktykami, zawierającą kilka konkretnych przykładów w zakresie podnoszenia kwalifikacji pracowników. (więcej…)


Kontynuuj

Bezpieczeństwo

5,9 wypadków na 100 osób. Amazon zastąpi pracowników autonomicznymi robotami


Jak podaje branżowy raport „Primed for Pain” opracowany przez Strategic Organizing Center, wskaźnik poważnych obrażeń wśród pracowników Amazon (2020 r.) był o blisko 80 proc. wyższy niż wszystkich pozostałych pracodawców w branży magazynowej. Ponad 27 tys. zatrudnionych przez Amazon pracowników wymagało na skutek wypadku opieki medycznej wykraczającej poza udzielenie pierwszej pomocy lub nie było w stanie kontynuować pracy. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Zmiany w wymaganiach dla osób obsługujących maszyny i urządzenia techniczne


Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów trafił projekt ustawy o zasadach nabywania kwalifikacji i uzyskiwania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. (więcej…)


Kontynuuj

Flesz

Dodatkowe dni urlopu dla inspektorów PIP


Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla inspektorów pracy przewiduje wniesiony przez Komisję do Spraw Petycji Sejmu RP projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Zgodnie z nim, inspektorom pracy wykonującym czynności kontrolne przez co najmniej 10 lat przysługiwałby dodatkowy urlop w wymiarze 6 dni roboczych, a po 20 latach pracy – w wymiarze 12 dni. (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Powrót do pracy w biurze – kłopot czy wybawienie?


Po ponad roku od chwili, kiedy za sprawą pandemii pracownicy z dnia na dzień musieli przejść na  pracę zdalną, nadszedł czas, gdy firmy zaczynają zachęcać pracowników do powrotu do biur. Czy pracownicy chcą rzeczywiście tego powrotu? Czy oznacza to dla nich wyczekiwany powrót do utraconej normalności? (więcej…)


Kontynuuj

Ergonomia i zdrowie

Wentylacja i jednorazowe ręczniki są kluczem do bezpieczeństwa w nowej normalności


Eksperci są zgodni, że budowa zaufania w obiektach będzie podstawą dla zachowania bezpieczeństwa personelu i klientów w sektorze gastronomii i hotelarstwa. (więcej…)


Kontynuuj

Popularne