Bezpieczeństwo podczas prac spawalniczych

W tym roku po raz pierwszy w ramach Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING zostanie uruchomiony Salon Bezpiecznego Spawania i Ochrony Przeciwpożarowej SAFE WELDINGexpo. Z tej okazji portal "Kultura Bezpieczeństwa" został zaproszony do zorganizowania konferencji, która gościom targów przybliży część aspektów związanych z bezpieczną pracą podczas prac spawalniczych.

Celem organizacji Salonu SAFE WELDINGexpo jest stworzenie miejsca prezentacji oferty producentów i dystrybutorów sprzętu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach przemysłowych, akcesoriów ułatwiających pracę w warunkach niebezpiecznych i szkodliwych, a także urządzeń, technologii i systemów pożarniczych oraz ochrony przeciwpożarowej, aparatury kontrolno-pomiarowej i systemów alarmowych, sprzętu i urządzeń ratowniczych.

Do odwiedzenia Salonu SafeWELDING Expo zaproszeni zostaną m.in. przedstawiciele zakładów przemysłowych (zarówno kadra zarządzająca, jak również inspektorzy BHP) ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu ciężkiego, motoryzacyjnego, budowlanego, konstrukcji stalowych, off-shore.

Program konferencji

17 października, godz. 11:00 ÷ 14:00

Paweł Szczepański
Zmiana zachowań pracowników – pracuj bezpieczniej – ciesz się życiem.
Wpływ zachowań pracowników na wypadkowość mi sukces firmy. Techniki zmiany zachowań.

Andrzej Kowalski
Bezpieczeństwo pracy podczas prac spawalniczych – dobre praktyki
Omówienie najważniejszych zagrożeń oraz wymagań bezpieczeństwa podczas prowadzenia prac spawalniczych. Dodatkowo prelegent zaprezentuje dobre praktyki oraz przykłady najczęstszych błędów w organizacji prac spawalniczych.

Paweł Szczepański
Ocena ryzyka - pierwszy krok przed spawaniem

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Organizatorami konferencji są portal "Kultura Bezpieczeństwa" oraz firma QES Consulting.