Praktyczne podejście do realizacji wymagań stawianych przez przepisy prawa stanowi jedno z największych wyzwań osób zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy. Jest to obszar wiedzy interdyscyplinarnej, której funkcjonalne zastosowanie jest niejednokrotnie bardzo trudne. Zarówno człowieka jak i maszynę trzeba odpowiednio zabezpieczyć i uporządkować procesy. Konferencja „Bezpieczeństwo w przemyśle II”, w odróżnieniu od większości tego rodzaju wydarzeń, skupi się na zaprezentowaniu rozwiązań, jakie należy zastosować dla zapewnienia bezpieczeństwa w przemyśle.
Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem narodowym - debata z ekspertami na temat bezpieczeństwa narodowego i zarządzania kryzysowego
Zapraszamy do debaty z ekspertami na temat bezpieczeństwa narodowego i zarządzania kryzysowego, która odbędzie się 23 października 2019 roku w Warszawie.
Jak wygląda kooperacja służb ratunkowych i administracji publicznej?
Jakie są podstawy prawne realizacji zadań zarządzania kryzysowego?
Jakie są zasady opracowywania planów zarządzania kryzysowego?
Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza
47. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.
Znamy zwycięzcę V edycji Mistrzostw Kadry BHP
W pierwszym etapie tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba prawie 1000 uczestników. Do finału przeszło 50 osób. Mistrzem Kadry BHP 2019 został Janusz Dorochowicz, specjalista ds. bhp z Warszawy. Drugie miejsce zajęła Wioleta Witosz, a na trzecim uplasowała się Roksana Opasiak. Wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowym Instytucie Badawczym.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami
W trakcie konferencji Safety 360, która odbędzie się 5 maja w Poznaniu, uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami ufundowanymi przez Safety Media oraz partnera konkursu, firmę Univet.
Safety 360
Zapraszamy do udziału w IX edycji konferencji organizowanej przez portal Kultura Bezpieczeństwa.
Weź udział w V edycji Mistrzostw Kadry BHP i wygraj Macbook Air!
7 maja 2019 roku startuje V edycja ogólnopolskiego konkursu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Może w nim wziąć udział każdy zainteresowany tą tematyką. Najlepsi uczestnicy powalczą o atrakcyjne nagrody: laptopa MacBook Air 13, kamerę GoPro HERO 7 i smartband FITBIT Charge 3.
Przed nami V edycja Mistrzostw Kadry BHP
7 maja 2019 roku startuje V edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do specjalistów bhp oraz wszystkich zainteresowanych tematyką z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Konkurs organizuje Koalicja Bezpieczni w Pracy.
Salon BHP w Poznaniu
Brak dostatecznej świadomości na temat zasad BHP skutkuje wciąż znaczącą liczbą wypadków w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Aby ograniczyć to ryzyko istotna jest nie tylko ergonomia, ale także odpowiedni sprzęt. Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle odbywa się w latach nieparzystych w ramach największych w kraju targów przemysłowych ITM Polska , odwiedzanych co roku przez kilkanaście tysięcy osób.
Dobry pracownik to bezpieczny pracownik
Brak dostatecznej świadomości na temat zasad BHP skutkuje wciąż znaczącą liczbą wypadków w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Aby ograniczyć to ryzyko istotna jest nie tylko ergonomia, ale także odpowiedni sprzęt. Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle odbywa się w latach nieparzystych w ramach największych w kraju targów przemysłowych ITM Polska , odwiedzanych co roku przez kilkanaście tysięcy osób.
Forum Safety First
„Forum Safety First – Aktywne budowanie kultury bezpieczeństwa” – zadanie finansowane w ramach umowy 989/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.
Pozytywne zmiany w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy
Prężnie rozwijająca się gospodarka, zastosowanie innowacyjnych technologii w produkcji oraz rosnąca świadomość zagrożeń sprawiają, że w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy następują systematycznie pozytywne zmiany, zarówno w zakresie wdrażania konkretnych rozwiązań na rzecz poprawy warunków, jak i w sferze kształtowania kultury bezpieczeństwa.
Targi dla bezpieczeństwa w Targach Kielce już od 8 czerwca
Narada rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, szkolenia z ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ważna konferencja dotycząca bezpieczeństwa pracy – to wszystko zapewnią, odbywające się od 8 do 10 czerwca Targi KIELCE WORK SAFETY-EXPO 2017.
[Raport] Wdrażanie wizji Zero Wypadków w 27 firmach w Europie
Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) opublikowała raport pokazujący wdrażanie wizji Zero Wypadków (ZAV - Zero Accident Vision) w 27 europejskich firmach. Uwzględnia on znaczenie zaangażowania, komunikacji, kultury i nauki w celu wdrożenia wizji.
Ogłoszono listę firm odpowiedzialnych społecznie
11. zestawienie firm przywiązujących wagę do społecznej odpowiedzialności biznesu ogłoszono podczas katowckiego Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Po raz pierwszy firmy podzielono na trzy kategorie: diamentową, platynową oraz kryształową.
W jaki sposób zmiany w technologiach informacyjno-komunikacyjnych mogą wpływać na BHP?
EU-OSHA opublikowała raport w ramach swoich bieżących działań perspektywicznych. W projekcie analizowane jest to, w jaki sposób zmiany w technologiach informacyjno-komunikacyjnych oraz miejscu pracy będę wpływać na bezpieczeństwo i higienę pracy.
Samorealizacja zamiast pieniędzy
3 na 10 Polaków chce zmienić pracę z powodu nudy i rutyny – wynika z najnowszych badań Work Service. Na znaczeniu zaczynają tracić pieniądze, ale zyskują potrzeba awansu i samorealizacji. Zmianę widać również w sposobach szukania pracy. Już nie tylko znajomości, ale w coraz większym stopniu Internet ma pomóc w znalezieniu najlepszych ofert.
Starzenie się pracowników - zobacz praktyczny e-przewodnik
W całej Europie rośnie udział osób starszych w populacji ogólnej, ludzie muszą dłużej pracować, a średni wiek pracowników wzrasta. Mając to na uwadze, Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia Pracy (EU-OSHA) zleciła przygotowanie praktycznego e-przewodnika, który będzie zawierał praktyczne informacje, wskazówki i przykłady dotyczące zarówno samego procesu starzenia się siły roboczej, jak i szans, które ten proces ze sobą niesie.
Praca odbiera nam głos? Coraz więcej zawodów jest w grupie ryzyka
Chrypa, uczucie zaciskania w gardle, głos szybko nam się męczy, nie jesteśmy wstanie zapanować nad odpowiednim tembrem głosu i jego wysokością – to dolegliwości, których nie można lekceważyć. Mogą one oznaczać, że coś złego dzieje się z naszym głosem.
Kobiety są dyskryminowane na rynku pracy?
Zdaniem niemal 69 proc. ankietowanych, kobiety są dyskryminowane na rynku pracy. Tylko co trzecia ankietowana twierdziła, że w obecnym miejscu pracy stwarza jej się możliwości rozwoju zawodowego. Przeszło 62 proc. twierdzi, że nie czuje się doceniana przez pracodawcę. Aż 76 proc. uważa, że są przeciążone obowiązkami zawodowymi – za część z nich nikt im nie płaci. A 61 proc. uważa, że zarabia mniej niż ich koledzy siedzący przy biurku obok – wynika z badania „Portret kobiety pracującej” portalu InfoPraca.pl.
Pracownicy coraz częściej rzucają papierami
Umacniająca się pozycja kandydatów na rynku pracy powoduje, że pracodawcy muszą się liczyć odejściami często kluczowych osób z organizacji – według badania Antal, poziom rotacji dobrowolnej w 2016 roku wyniósł 10,8% dla całego rynku. Oznacza to, że co 10 pracownik rozstał się z firmą na własne życzenie. Jak zauważa Work Service, odejść byłoby mniej, gdyby pracodawcy walczyli o pracowników. Tymczasem poza dużymi firmami większość nie robi nic.
O BHP dyskutowano na Europejskim Kongresie Gospodarczym
Podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywał się w Katowicach, jeden z paneli był poświęcony bezpieczeństwu i zdrowiu w pracy. Do udziału w dyskusji zaproszono przedsatwicieli instytucji państwowych, nauki, pracodawców oraz producenta sprzetu ochronnego.
Pierwsza pomoc z efektami specjalnymi na budowie Green2Day we Wrocławiu
Upadki, zranienia, omdlenia. Krzyki i szok. Poszkodowani z licznymi obrażeniami ciała. To wypadki, jakie mogą się wydarzyć na budowie. Co wtedy robić? Jak udzielić pomocy rannym, zachowując zimną krew i trzeźwe myślenie? Takie symulacje zdarzeń wypadkowych z wykorzystaniem aktorów oraz scenografii symulującej miejsce zdarzenia odbyło się na budowie Skanska Green2Day we Wrocławiu, w ramach kolejnej edycji Tygodnia Bezpieczeństwa. Inicjatywy organizowanej przez firmy tworzące Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.
[Raport] Firmy produkcyjne kupują odzież ochronną na zamówienie
Producenci z branży spożywczej i metalowej coraz chętniej korzystają z usług profesjonalnych szwalni, które szyją odzież ochronną dla pracowników oraz z firm wynajmujących odzież roboczą – wynika z najnowszego raportu Instytutu Keralla Research, który badał firmy produkcyjne aktywnie korzystające ze środków ochrony indywidualnej.